Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/goniecl/domains/gonieclokalny.pl/public_html/components/com_joomlastats/joomlastats.inc.php on line 221

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/goniecl/domains/gonieclokalny.pl/public_html/components/com_joomlastats/joomlastats.inc.php on line 429

Niezależna sublokalna gazeta prywatna.

Redaktor Naczelny i Wydawca: Zbigniew M. Jelinek.

Projekt wydania papierowego – własny. Realizacja – własna. Teksty własne.

Adres Redakcji: Książ Śląski 52a, 67-128 Kożuchów, woj. lubuskie. Telefon: [68] 355-70-10. E-mail: zbigniew.jelinek@wp.pl.

Rok założenia: maj 1995. Wszelkie prawa zastrzeżone. Druk wydania papierowego: grzecznościowo-sponsorowany. 

Artykuły

 

Lubuskie:

 

nie chcą obchodów

 

rocznic wyzwolenia

 

z 1945 roku

 

11:24. Region. Do lamusa

powędrowały uroczyste obchody

rocznic wyzwolenia

Ziem Zachodnich przez Armię

Czerwoną. - Za nią przyszło

zniewolenie, terror i grabież

cywilizacyjnego dorobku

- mówią dziś osadnicy.

Ale władze Szprotawy,

67.rocznicę wyswobodzenia

miasta obchodziły. - To hucpa!

- oburzyli się mieszkańcy.

 
Start arrow Wydarzenia arrow Flash-News. Rok 2011.
22.07.2019.
Flash-News. Rok 2011. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.11.2015.

Obraz Roku 2011.

Flash-News


Skorowidz tekstów w „Gońcu Lokalnym”

-o- Rok 2011-o-

Czarna Dywizja zagra z Orkiestrą Owsiaka

13:25.[8.01].Podobnie jak w latach ubiegłych żołnierze z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania przyłączą się do tegorocznego Finału WOŚP. To samo uczynią ich koledzy na wojskowej misji w Afganistanie.

*Więcej w „Obliczach Dnia”, styczeń.

Gminny Gabinet Osobliwości'10

18:52.[7.01]. Lokalne. Kto nami w gminie potrząsnął?Kto przegrał, a kto pazerny był na władzę? Czy jesteśmy świadkami staczania się kożuchowskiej gminy w przepaść? Mamy niewesołe wieści. Oto druga osłona naszej Noworocznej Szopki – Klepisko 2010. *Patrz: sekcja wydarzenia.

Kierowcy z MZK z transparentami wtargnęli do ratusza

13:23.[3.01].To miał być protest przeciwko braku pieniędzy na styczniowe wypłaty. Lecz w tym czasie obradujący radni udawali, że strajkujących zielonogórzan miażdżąco nie widzą. To, niestety, nie jest szopka noworoczna. To zdarzyło się naprawdę. *Czytaj: Oblicze Dnia”, styczeń.

Unicestwili „Dąb Napoleona”, wandali jednak nie ujęto

19:25 [5.01].Lubuskie. Przypuszczenia przyrodników okazały się trafne: to było celowe podpalenie. Liczący ponad 600-700 lat najgrubszy dąb szypułkowy w Polsce już nie istnieje. Policja dotąd nie ustaliła sprawców. Śledztwo więc umorzono.*Czytaj: jw.

W Zielonej Górze podrożeją bilety MZK

18:14.[5.01].Związkowcy miejskiej komunikacji zebrali ponad 500 podpisów pod projektem obywatelskiej uchwały podnoszącej ceny biletów jednorazowych o 50 procent. - Tak podwyżka to nic strasznego uspakajają,

walcząc o swoje miejsca pracy. *Czytaj: jw.

10:56.[12.01].Lokalne. <Dzień Dobry!> Woda, podtopienia i strach: woda po roztopach nie ma już ujścia, przepełnione rowy i rzeczki, rozlewiska na polach i łąkach, w piwnicach domów również woda. Materiał na zabójcę: wyniósł do lasu bezbronne psy, te powróciły, ale teraz nie widać ich kręcących się wokół domu barbarzyńcy. Bal u nuworysza: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej na ludową zabawę zaprosił co poniektórych przemożniejszych z kożuchowskiego magistratu. Na tę okazję zabił też świniaka.

*Czytaj w CSI nr 1.

10:13..[12.01].Lokalne.<Poranne 3 Grosze>. Bal przebierańców: jeszcze się nie odbyła zabawa opłatkowa w Mirocinie G., a jest już skandal. Znów autorem lokalnego smrodku jest tutejszy radny. Czarna atakuje: nieczyszczona przez mnóstwo lat rzeczka Czarna Struga wylewa. Wielka jasność dla

kożuchowian: dla biednych i bezrobotnych mieszkańców jest radosna wiadomość – władze kończą już iluminację miasta. Local Press także dla „Gońca”?: dowiemy się o tym w samo południe

ze sejmowej sali kolumnowej. *Czytaj w CSI nr 1.

19:37. [14.01]. Lokalne. Książ zagrożony podtopieniami!

Przebiegający przez wieś, blisko betonowej drogi melioracyjny rów przepełniony. Tu i ówdzie woda przedostaje się na okoliczne posesje. W powojennej historii miejscowości takiej tragicznej sytuacji nie było.

Woda roztopowa w zasadzie jest już wszędzie.

Zamiast wielkich rzek wylewają rzeczki i rowy melioracyjne

19:58.[14.01]. Lubuskie. Władze lokalne odnotowują wzrastający poziom najgłówniejszych rzek i uspakajają mieszkańców przed powodzią, tymczasem wylewają na potęgę rzeczki i rowy melioracyjne. Jest to zwiastun niebezpiecznego gromadzenia się wielkiej wody.*Czytaj w Obliczach Dnia.

12:03.[16.01]. Lokalne.<Niedzielne Południe>.*Nominowany „Goniec”: tekst „Gońca Lokalnego” uzyskał nominację w konkursie SGL Local Press 2010! * Bankructwo Eko-Budu?: od kilkunastu dni nie

sposób jest skontaktować się z firma śmieciarską. Nie wywozi również śmieci. Czy za tym czasami nie stoi Uskom? *Podmyty cmentrz: podgruntowa woda wdarła się na teren, który był do tej pory uważany

za piaszczysty i suchy. *Czytaj w CSI nr 1.

Spadła liczba zimujących nietoperzy w międzyrzeckich bunkrach

[16.01].Lubuskie. Zakończono coroczne liczenie nietoperzy zimujących w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Przyrodnicy biją na alarm: doliczyli się jedynie 27.215 osobników, to prawie o 4 tys. mniej niż przed rokiem. *Czytaj w Obliczach Dnia, styczeń, sekcja Aktualności.

19:00.[17.01].Lokalne.<Wieczór Kożuchowski>. *Na prezent nie zasłużyli Kożuchów znów ujrzał figę z makiem, a nasi najbliżsi sąsiedzi cieszą się z prezentów od LUW.* Jak nóż na gardle – to do Niemca: aby móc otrzymać unijne wsparcie, najpierw trzeba podpisać list o współpracy z niemieckim partnerem, co uczyniły kożuchowskie władze.*Więcej w CSI nr 1.

Brytyjczycy w trzy dni przejdą z Żagania do niemieckiego Spremberga

20:21.[18.01].Lubuskie. Z terenu byłych hitlerowskich obozów jenieckich w Żaganiu co styczeń od 7 lat wyrusza Długi Marsz – Long March, upamiętniający los ewakuowanych jeńców alianckich z obozu Stalag Luft 3. *Czytaj w Oblicze Dnia, sekcja Aktualności.

21:21.<Wieści Nocne>. *Strażacy-ochotnicy nie dostaną podwyżki: rajcowie uczynią to na najbliższej sesji w środę, poza tym będą i inne uchwały.*Falstart przed biegiem: magistrat kożuchowski sprzedaje działki, zamiast deklarowanych szczegółów – widnieje biała plama.*Folwark Tyszkiewicza w powiecie: skandal z wyborem starosty nie zakończył się, po proteście PO sprawą zajęli się prawnicy wojewody.*Paraliż ze śmieciami: jeszcze żadna śmieciarska firma nie przyjechała

po odbiór śmieci, trwa tam wychodzenie ze świątecznego balowania.*Czytaj całość w CSI nr 1.

22:21.[21.01].Lokalne.<Nocne 3 Grosze>.*Odrobina promyku: zakończyła się w późnych godzinach wieczornych akcja wydawania pakietów żywnościowych.*TEW zaatakował: firma, jako pierwsza z innych, podesłała śmieciarkę opróżniającą wystawione kubły z odpadami, tym samym na powrót

przyciągając do siebie tych mieszkańców, którzy wcześniej zadeklarowali chęć zmiany firmy na niby to tańszą.*Chwalcie władzę, na inną nie zasługujecie: to będzie kwintesencja felietonu jaki niebawem ukaże się nt. lokalnego chamstwa dziwolągów na jednym z e-forów.*Czytaj w CSI nr 1.

Siano w d...

22:35.[22.o1]. Na leczenie idiotów w budżecie gminy pieniędzy nie ma. Ci z kolei na internetowych forach, jak wiejskie kundelki, szczekają, wyzywają, ośmieszają. Nie mając kwalifikacji intelektualnych – swoje

kloaczne przemyślenia rozgrzewają chamstwem. Uwłaszczają godności wszystkim mieszkańcom gminy. Władza lokalna jest osamotniona:nie ma partnera do współpracy.*Czytaj Felieton Wieśniaka w sekcji Rozmaitości.

20:52.<Nocnym Sprintem>. [24.01].Lokalne.*Grom strzeli w Kożuchów?: niemiecka firma Wasiak-Beteiligungs zamierza swoje wyroby wytwarzać także w Kożuchowie. Trzy lata też chciała, lecz zwinęła żagle. Burmistrz dmucha już z na zimne, bo warto: przybędzie 100 miejsc pracy, tymbardziej, że, wg „GL”, Zaset może wstrzymać niebawem ciąg produkcyjny...

*Cichociemni w Eko-Budzie: TEW zamataczył pracowników z konkurencji i sparaliżował funkcjonowanie firmy.*Czytaj w CSI nr 1.

W Zielonej Górze mieszkańcy nie chcą ronda Lecha Kaczyńskiego

17:02.[25.01].Radni miasta na dzisiejszej sesji zdjęli z porządku obrad uchwałę o nazwaniu jednego z miejskich rond imieniem Lecha Kaczyńskiego. Zaprotestowali mieszkańcy. - Czy były prezydent RP był postacią jednoczącą Polaków?-pytali w swoim apelu.*Czytaj w Oblicze Dnia,styczeń,Wydarzenia.

19:11. [25.01].Lokalne.Podzwonne dla „Korony”: dotychczasowy Zarząd klubu piłkarskiego podał się do dymisji. Można to traktować jako lokalny protest przeciwko polityce władz kożuchowskich. Wielu sympatyków kopanej wskazywało na dyletanctwo dotychczasowego zarządu*Czytaj w CSI nr 1.

Zielona Góra. Samolotowe skrzydło upamiętni katastrofę

smoleńską

20:23.[28.01]. Na komunalnym cmentarzu stanie obelisk upamiętniający ofiary katastrofy. Miasto przeznaczyło na realizację projektu 35 tys. zł. Ale nie wszystkim mieszkańcom ten pomysł się podoba. - Nie róbmy z ofiar katastrofy męczenników! - argumentują. *Czytaj w Oblicze Dnia, sekcja Wydarzenia.

17:50.. [29.01.]. Lokalne.<Sobotni wieczór>. Do boju mieszkańcy!: od 14 do 25 lutego rusza wielki kołowrotek wyborów sołtysów i rad sołeckich. Damy swoje poparcie dla 19 ekipom. Rozświetlone mury: magistrat zakasał rękawy i się chwali: na ruinach jest światło! Sztandar dla kibiców, gdzie jest on?

Przypominamy obietnicę burmistrza, a w tle jest upadająca „Korona”. Bez pomyślunku: rozpoczęły się ferie, a szef kożuchowskiego zamku znów swoje - co roku ten sam zestaw imprez. Wymiotować się już chce.

*Więcej: w CSI nr 1.

19:17.[31.01].Lokalne. Finisz miesiąca bez fajerwerków lokalnych wieści Nowa Sól łapie oddech inwestorów, a Kożuchów ciągle w letargicznym śnie. *Zajrzyj na CSI nr 1.

Obraz miesiąca

Flash-News


Skorowidz tekstów w „Gońcu Lokalnym”

-o- marzec 2011 -o-

Syn ugodził siekierą w głowę swojego ojca

22:07.Najpierw powybijał szyby w domu, do którego nie chcieli pijanego syna wpuścić rodzice, potem wziąwszy siekierę uderzył interweniującego ojca. Ale do tego czynu się nie przyznaje. *Zobacz tekst w „Obliczach Dnia” nr 3

22:08.[1.03].Lokalne.<Dobry Wieczór!> Sołtysi zakwaterowani: Zakończyła się kampania wyboru na cztery lata sołtysów w kożuchowskich wsiach. Kilkoro obroniło swe stołki. Plotki, Niedyskrecje, Fakty: w sklepie w godzinach poobiednich zabrakło w sprzedaży taniego wina. Rozzłościło to mieszkańców. Służba leśna niespodziewanie wkroczyła na

jeden ze zrębów. Jeden z mieszkańców ma w porze wieczornej przeogromne trudności wejścia do własnego domu, bo ścięto mu kasztan.*Czytaj w CSI nr 3.

21:12.[2.03].Lokalne. <Wieści Nocne>. Jerzy Piotr Majchrzak nie żyje. Dziś rano w Żaganiu zmarł w wieku 71 lat Piotr, doktor habilitowany, historyk, germanista, autor przepięknych książek o naszej najbliższej okolicy. Zaczęli nas liczyć. Przez pierwsze dwa tygodnie marca zawitają do naszych obejść rachmistrzowie. Nadzwyczajna. Po dniu kobiet, 9, w środę w ratuszu zbierają się nasi rajcowie. Lecz będą mieli znikomą robotę.*Więcej: CSI nr 3.

Groził żonie utratą życia, bo była wobec niego obojętna

10:11.[4.03]. 32-letni zielonogórzanin zagroził swojej żonie pozbawieniem życia. Groźba była na tyle wiarygodna, że sprawca został tymczasowo aresztowany. Podobne groźby wypowiadał innym osobom. W międzyczasie

dokonał także rozboju w sklepie.*Tekst w Oblicze Dnia nr 3,Wydarzenia.

19:29.[9.03}.Lokalne.<Dobry Wieczór>.Wojna śmieciowa: w tej walce o śmieciowe obszary z kretesem przegrał kożuchowski Uskom, który nie potrafił wykorzystać wojny między Eko a TEW. Czy pospólstwo w to uwierzy?Kożuchów nagrodzono za surrealistyczny pomysł burmistrza – oświetlenie zdruzgotanych średniowiecznych murów obronnych i rozrytego Rynku. Nie podano jednak kto był organizatorem tej całej hucpy. Strefa – widmo: kożuchowska strefa przemysłowa włączona została do Kostrzyńsko-Słubickiej Strefy Ekonomicznej. „To wielka i niepowtarzalna szansa na przyjęcie inwestorów” - biją w bębny włodarze z ratusza. Więcej w CSI nr 3.

20:28.. [10.03].Lokalne. <Wieczorne 3 Grosze>. Znikły kubły!: z Książa Uskom zabrał ogólnodostępne kontenery na śmiecie. Jakaś to kara? Świetlica pod młotek: na liście do sprzedaży znalazła się wiejska świetlica

w Solnikach. Monopoly – wielkie glosowanie! Głosujmy na Kożuchów, to większa sprawa niż jakieś tam konkursiki „perły w koronie”.*Czytaj w CSI nr 3.

60-latek oskarżony o molestowanie małoletnich dziewczynek

16:23.[11.03].Region. Mężczyzna przebywający w towarzystwie trzech dziewczynek w wieku 9, 10 i 11 lat i w trakcie wspólnych z nimi zabaw - wielokrotnie dotykał je w intymne miejsca. Prokurator skierował do sądu

akt oskarżenia. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. *Tekst w „Oblicze Dnia”, wydarzenia.

20:54.<Ostatnie Nocne Wiadomości>. Dźwignięcie jest! Kożuchów wspina się w Monopoly. Tak trzymać! Alijo kubły! Uskom likwiduje woln dostępne kubły we wsiach. Komu tu rozumu zabrakło? Makabryczne

odkrycie na dzisiejszej stronie internetowej kożuchowskiego magistratu. *Więcej w CSI nr 3.

22:15 [14.03].Lokalne. *Fakty – Niedyskrecje – Plotki * Magistrat w potrzasku; Zakonnice się modliły!;Rowerzysta przejechał kurę; Ludzie bez honoru; Telewizja „Goniec Lokalny”.* Szczegóły w CSI nr 3.

Ojciec znęcał się nad małoletnimi dziećmi

11:38.[16.03].Lubuskie.33-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad dwójką swoich dzieci, z kolei inny 27-latek w taki sam sposób terroryzował członków swojej rodziny. Dziś prokuratorzy skierowali do sądów akty oskarżenia. Sprawcom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.*Tekst w Oblicze Dnia nr 3, wydarzenia.

19:23.[16.03].Lokalne. <Wieczornym Reflektorem>. Atak Rosjan w Kożuchowie: rosyjskie porno na internetowej stronie magistratu! Pracowite dni radnych: pierwsze dni tygodnia upłyną bojowo dla rajców,

o jakich tematach będą gardłować – podajemy. *Szczegóły w CSI nr 3, serwis.

19:07.[17.03].Lokalne.<Wieczorne 3 Grosze>.Spadamy!: Kożuchów dziś zanotował spadek o jedno oczko w grze o Monopoly, jesteśmy na 146 miejscu. Oczekujemy na bociany!: w gminie mamy dla nich 11 czynnych gniazd, kilkanaście jeszcze niezamieszkałych. W ubr. kożuchowskie bociany wyprowadziły zaledwie 12 młodych. *Nieco więcej w CSI nr 3, serwis.

Afganistan. Polacy zatrzymali kolejnego groźnego rebelianta

16:o4.[17.03].Sukcesem zakończyła się specjalna operacja pojmania aktywnego rebelianta przez żołnierzy Polskich Sił Zadaniowych w prowincji Ghazni. To jeden z najaktywniejszych poszukiwanych z talibskich struktur terrorystycznych. *Czytaj w „ObliczRekordzista włamań do altanek zatrzymany

09:38.[19.03].19-letni zielonogórzanin włamywał się w ostatnim okresie ponad 30 razy do altanek i kradł wszelkie sprzęty, które tam. Został w końcu zatrzymany na gorącym uczynku. Grozi mu kara do 10 lat.*Czytaj w „Oblicze

Dnia” nr 3, wydarzenia.

Kiedy jest im potrzebny – wiedzą, gdzie go odnaleźć

20:24. [20.03].Książ. Lokalne. Jeden z samotnych mieszkańców przez dwa dni nie miał nic do jedzenia. Nie wychodził z domu i nikt się jego losem nie zainteresował. Dopiero interwencja „Gońca” i pomoc ze strony

miejscowego sklepu, stan ten bezduszności przerwała.*Czytaj w CSI nr 3.

Afganistan. Zlikwidowano rebelianckie magazyny broni i sieć tuneli

14:13.[22.03].Polscy żołnierze ze Zgrupowania Bajowego Alfa przeprowadzili z sukcesem kolejne akcje wykrycia i eliminacji rebelianckich składów amunicji w prowincji Ghazni. Wykryto pod domostwami sieć tuneli. Zatrzymano ponadto 21 rebeliantów.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”, wydarzenia.

Wiosenne drogowe szaleństwa kierowców autobusów

14:13.[22.03]. Zielona Góra. Policyjny wideo rejestrator zarejestrował niebezpieczną jazdę kierowcy autobusu na ruchliwej drodze nr 3.Natomiast inny szofer autobusu zderzył się z autem nauki jazdy. Kierowca pierwszego

był trzeźwy, z kolei drugiego – pijany. Obaj wieźli pasażerów. *Czytaj w „Oblicze Dnia” nr 3, wydarzenia.

21:57. [22.03]. Lokalne. Nocne 3 Grosze. Dzień biedaka: pokłosie tekstu „Gońca”. Monopoly odjechało: Kożuchów na 149 miejscu. Wiosna z sołtysami: sternicy magistratu spotkali się z nowowybranymi. Sesja Rady Miejskiej 30 marca: analiza Uskomu, przedsiębiorczość w gminie, zaciągnięcie kredytu, opłaty za świadczenia przekraczające wymiar podstawowych zajęć w przedszkolach prowadzonych przez gminę. *Czytaj w CSI nr 3, serwis.

19:48. [25.03].Lokalne.<Dobry Wieczór!>. Iluminacja biedy: dwaj kożuchowscy burmistrzowie dostali wyróżnienie za oświetlenie miejskich murów obronnych i zamku, w tym za oświetlenie uliczne Rynku i jego otoczenia. Degrengolada lasów: totalna wycinka, drogi i szlaki zryte, wszędzie sterty śmieci i wszelki brak odpowiedzialności przez nadleśnictwo

nowosolskie. Zapowiedź: powiedziałem sobie, że będę latał na motorze w powietrzu. *Przeczytaj w CSI nr 3, serwis.


Obraz miesiąca

Flash-News


Skorowidz tekstów w „Gońcu Lokalnym”

-o- kwiecień 2011-o-


22:13. [2.04]. Lokalne. <<Nocne Wieści.>>. Banicja dla redaktora?: „Aktualności Kożuchowskie” podały drukiem internetową notatkę „Gońca” nt. braku taniego wina w miejscowym sklepie; ekspedient sklepu przeczytawszy to

- zawiesił wszelkie kontakty z redaktorem „GL”. Zmienili sołtysa, brudy pozostały jeszcze większe: po zmianie w Mirocinie Górnym sołtysa – w krajobrazie wzajemnych mieszkańców pretensji, a nawet i obelg – nic się nie zmieniło. Teraz drzazgi wbijane są nowemu włodarzowi. *Czytaj więcej

w CSI nr 4, serwis.

Powiedziałem sobie, że będę latał na motorze w powietrzu

18:45.[3.04].Książ. Lokalne.- To dostarcza mi tyle adrenaliny, co trzeba. Nie jest to także dla każdego. Pewnie, gdyby to uprawiał co dziesiąty Polak, to mi by się nie chciało tego robić – mówi Piotr „Działo” Potaczało – jeden z czołowych w Polsce zawodników Freestyle Motocross. *Tekst czytaj w „Oblicze Dnia” nr 4, wydarzenia.

Liderzy otrzymali wyróżnienie za oświetlenie obiektów. Mieszkańcy są zdegustowani

16:24.[5.04].Komisja konkursowa przemysłu oświetleniowego przyznała magistratowi w Kożuchowie trzecie miejsce

w branżowym konkursie za iluminację. Zaraz na firmowych kopertach urzędu umieszczono o tym anons. Wzburzyło

to mieszkańców: - To czysty zbytek, kiedy gmina popada w ubóstwo!*Czytaj w Aktualnościach: „Kożuchowska iluminacja”.

Afganistan. Polacy likwidują podziemne składy amunicji. Dostają medale NATO

18:54. [7.04].Żołnierze „Czarnej Dywizji” kończą wojskową misję w afgańskiej prowincji Ghanzi. Uhonorowani zostają medalami NATO. W tym też czasie w kilku oddzielnych operacjach Polacy likwidują znaczne ilości rebelianckich zasobów amunicji. *Czytaj w „Oblicze Dnia” nr 4, wydarzenia.

27-latek groził domownikom. Po alkoholu biegał w domu z siekierą

18:32. [7.04].Domownicy musieli się barykadować w pokoju, kiedy do domu powracał pijany ich 27-latek. Brał on wówczas w ręce siekierę i biegał po domostwie w poszukiwaniu zastraszonego rodzeństwa. Prokurator Rejonowy w Żarach (Lubuskie) skierował do sądu akt oskarżenia. Krewkiemu młodzieńcowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.*Czytaj w „Oblicze Dnia” nr 4, wydarzenia.

20:10.[8.04].Lokalne.<Wichrowe Doniesienia>Sportowiec pogryziony: w trakcie treningu miejscowy lekkoatleta, kadrowiec młodzieżowej ekipy został pogryziony przez psa. Lokalna „Trybuna Ludu” w sieci:

Aktualności Kożuchowskie” na e-stronie magistratu jako oficjalny biuletyn miasta i gminy. *Czytaj więcej w CSI nr 4, serwis.

Kobieta uderzała kawałkiem drewna sąsiadkę, bo ta nie zezwalała na kradzież drzewa

21:54. [11.04].- Ja cię zabiję, twoje miejsce jest na cmentarzu! - takie groźby usłyszała mieszkanka powiatu żarskiego (Lubuskie), kiedy usiłowała zapobiec kradzieży swojego drzewa. Sprawczyni kradzieży ponadto kilkakrotnie uderzyła interweniującą kawałkiem drewna. Grozi jej za ten czyn do 10 lat pozbawieni wolności. *Czytaj w „Oblicze Dnia”, wydarzenia.

21:52.[14.04].Lokalne.<Nocne Wieści>. „Goniec” spostrzegł – magistrat wycofał się: „Aktualności Kożuchowskie” nie są już biuletynem miasta i gminy, ale „Trybuną Ludu” nadal są. Radni macali drogi: członkowie dwóch komisji Rady Miasta dziś zrobili sobie rundę po gminnych drogach, sprawdzając ich stan techniczny.

Magistrat sypnął groszem i jeden radny jest w lukrze, a „Wiarusowi” pokazano figę: kto i ile dostał dofinansowania z miejskiej kasy, bo nie obyło się tu i ówdzie skandalu. Pilot – terrorysta: latał na niskiej wysokości i robił straszliwy harmider. Liczą nas: 8 rachmistrzów wkracza w nasze progi, by nas skrupulatnie opisać. Egipskie ciemności: dotarły i do Książa, dziś zaprzestało działać uliczne oświetlenie, w przeciwieństwie do iluminacji w Kożuchowie. *Czytaj w CSI nr 4, serwis.

22:42.[16.04]. Lokalne. <Sprintem Nocnym>. Wesele i chrzest w jednym: mało kto o tym wiedział, że można było dziś na tzw. „bramie” otrzymać darmową wódkę. Zimna wojna sklepowa: po krytycznych publikacjach „GL” - miejscowy sklep przykręcił śrubę. Remont sali za datki:oryginalny sposób włodarzy – mieszkańcy jak chcą mieć salę w Książu – niechaj co miesiąc dają na jej remont po 10 zł. *Więcej w CSI nr 4, serwis.

19:12. [17.04].Lokalne.<Wieczór Niedzielny>. Jeszcze nieco cierpliwości: niestety, również i w tym miesiącu nie będzie przeprowadzana akcja pomocy żywnościowej dla mieszkańców kożuchowskiej gminy w ramach programu wsparcia PEAD. Podmiotem, który będzie prowadził dalej akcję będzie Stowarzyszenie „Czarna Struga” ze siedzibą

w Książu. Będzie schludniej: finiszuje sprawa zatrudnienia jednego z miejscowych długotrwale bezrobotnych do prac w ramach użyteczności publicznej. *Zerknij do CSI nr 4.

Ponad 20 lat znęcał się nad konkubiną i dziećmi. Został aresztowany

20:58.[18.04].Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim (Lubuskie) skierował do sądu o zastosowanie tymczasowego

aresztowania 52-letniego mężczyzny, któremu przedstawiono zarzuty znęcani się psychicznego i fizycznego nad trójką swoich dzieci i konkubiną. To nie są odosobnione przypadki: coraz więcej maltretowanych rodzin zawiadamia o tych zdarzeniach policję. *Czytaj w „Oblicze Dnia” nr 4, wydarzenia.

21:28. <Reflektorem Nocnym>. Do domu trafiamy o 20:45: bo o tej porze w Książu zapalają się uliczne lampy. Odkryta studnia ale wody brak: na kożuchowskim rynku odkopano studnię, której wiek w tej chwili szacuje się na 1500 r., a może jeszcze wcześniejszy.*Więcej w CSI nr 4.

08:09.[21.04].<Doniesienia Poranne>. Znikający złom: we wsi niewidzialna ręka kradnie z posesjach złom. Im dalej od skraju wsi: rozpoczęły się prace uzbrojeniowe na terenie kończącym granice wsi, przy rzeczce w kierunku Czasławia. Świąteczny poślizg burmistrza: świąteczne życzenia słowo w słowo skopiowane z internetowego portalu „Klamerka”. Paraliżujący strach?: pracownik sezonowy tak się przestraszył ujrzenia przez

pryncypała iż ten utrzymuje towarzyskie kontakty z redaktorem, że na jego widok czmychnął czym prędzej zza ogrodzenie. *Czytaj w CSI nr 4.

22:19.[21.04] Lokalne. <Wieści Nocne>. Poświąteczna sesja: opłaty i usługi cmentarne: podajemy cennik, opłaty idą zastraszająco w górę! Eko-Bud powraca do równowagi?: jako jedyna śmieciarska firma z terenu gminu – rozdaje worki na segregację odpadów. Ferma kurza w centrum: wielki smród, sąsiedzi pomstują. Naciśnij F5: wówczas kiedy masz trudności na wejście na internetową stronę „Gońca”. *Czytaj w CSI nr 4, serwis.

08.47.[22.04]. Zielonogórska Kronika Policyjna: szalejące policyjne hondy; strzelali kulkami plastykowymi; nocny włam; konsekwencje Lanego Poniedziałku. * Szerzej w CSI nr 4.

Przystawił pistolet do głowy dwuletniego dziecka

10:07.[23.04]. W trakcie uroczystości rodzinnej wtargnął do mieszkania i przystawił dwuletniej dziewczynce broń do jej głowy. Napastnik oddał także strzał w powietrze przed opuszczeniem mieszkania. Jest już w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wzrasta ilość przestępstw z użyciem broni. *Czytaj w „Oblicze Dnia” nr 4, wydarzenia.

18:22.[27.04]. Lokalne. Zebranie wiejskie: w niedzielę, 8 maja tuż po mszy św. odbędzie się na świetlicy zebranie mieszkańców wsi. Sołtys Tadeusz Tarbaj pragnie poinformować współmieszkańców o bieżących sprawach, w tym o organizacji czerwcowego wiejskiego festynu i reaktywowaniu zespołu sportowego.

18:25.[27.04].Pitaval Regionalny: zobacz jakie surowe kary otrzymują pijani kierowcy i rowerzyści. *Szerzej w CSI nr 4, serwis.

20.37.[28.04]. Za znęcanie się nad psem kobiecie grozi rok pozbawienia wolności.

*Apel „Gońca” do kożuchowskiej Straży Miejskiej: zajmijcie się w końcu przeglądem w jakich warunkach w gminie przetrzymywane są zwierzęta. *Czytaj w CSI nr 4, serwis.

09:20. [30.04].Lokalne.<Porannym Sprintem>. Kolejny rowerzysta i kierowca skazany: niestety, bardzo surowo. Rusza sezon: freestyle motocross FMX. Przywoźcie gruz: na działki obok posesji 54, nieodpłatnie. *Czytaj w CSI nr 4, serwis.

22:07.[30.04].Lokalne.<Sobotnie Nocne Echo>. Victoria Książa: w Radwanowie nasi futboliści tamtejszym chłopakom strzelili 10:7 bramek. Ciemne chmury nad Czarną Strużką: niemoc urzędników paraliżuje dobre chęci sołtysa i radnego, aby jak najszybciej wyczyścić przepływającą przez wieś rzeczkę. Polowanie za euro: myśliwi z „Tura” zaprosili kolegów z zagranicy. Jedna flaga już jest: łopocze już od wczoraj na znak 1 i 3 Maja. *Czytaj w CSI nr 4, serwis.

Obraz miesiąca

Flash-News


Skorowidz tekstów w „Gońcu Lokalnym”

-o- maj 2011-o-


Beatyfikacja Jana Pawła II na żywo.

09:56. [1.05.]. Na placu św. Piotra wielki ścisk i tłok. Jest około miliona

wiernych. Są omdlenia, udzielana jest pomoc medyczna.

10:06. Na placu pojawia się papież Benedykt XVI. Pozdrawia tłum, całuje

malutkie dzieciątko. *Czytaj dalej w CSI nr 5, serwis.

W Niemczech kradli luksusowe auta. W Polsce zostali

aresztowani

20:56.[2.05].To wspólny sukces lubuskich i brandenburskich policjantów.

W wyniku operacyjnych działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch

Polaków trudniących się kradzieżą luksusowych samochodów z terenu

Niemiec. W Polsce natomiast demontowali je na części. Obaj mężczyźni od

dziś są w areszcie.*Czytaj tekst w „Oblicze Dnia” nr 5, wydarzenia.

Areszt za włamanie do mięsnego sklepu

13:35.[4.05].Dwaj zielonogórzanie włamawszy się do sklepu mięsnego

przygotowali sobie do wyniesienia skrzynkę z mięsem i wędlinami.

Podwinęła się im jednak noga: mężczyzn nakrył policjant powracający

ze służby do domu. Złodzieje z miejsca trafili za kratki na trzy miesiące.

*Czytaj w Oblicze Dnia-maj'11,wydarzenia.

Z portretem prezydenta Kaczyńskiego na obchody 3 Majowe

22:09.[3.05].Zielona Góra. W trakcie uroczystości związanych

z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja – zielonogórscy radni PiS przy

obelisku upamiętniającym to wydarzenie, ustawili portret prezydenta

RP śp. Lecha Kaczyńskiego. Wielu uczestników odebrało to jako

przykry incydent”. *Czytaj w Oblicze Dnia-maj'11,wydarzenia.

Kobieta sternikiem policjantów. Kożuchów, 4. Kożuchowski Komisariat Policji od 1 maja ma nowego komendanta. Podinspektor Ewa Rotarska, wygrawszy konkurs – zacznie bacznie nas wszystkich obserwować. Wcześniej pełniła funkcję z-cy naczelnika sekcji dochodzeniowo-śledczej w KPP w Nowej Soli. Kożuchów zna jak własną kieszeń od spódnicy: pracowała już tutaj jako kierownik referatu kryminalnego i jako z-ca komendanta. W policji pracuje już 20 lat. Burmistrz Andrzej Ogrodnik wyraził swoje życzenie, że pod okiem kobiety policjanci kożuchowscy będą należeć do wyróżniających się pod względem zapewnienia bezpieczeństwa w gminie.Z kroniki żałobnej. Książ, 4. Z poniedziałku na wtorek odeszła do Pana, po bardzo długiej i ciężkiej chorobie, 43-letnia nasza współmieszkanka Mariola Stępniak. Boże, przymnij Ją do Siebie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w najbliższy piątek.

Afganistan. Święty Florian w Ghazni

20:54.[5.05].Polscy żołnierze Wojskowej Straży Pożarnej w głównej bazie

Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie w dniu Święta strażaka

zaprezentowali swój specjalistyczny sprzęt gaśniczo-ratowniczy.

*Czytaj w Oblicze Dnia-maj'11,wydarzenia.

Afganistan. Polscy żołnierze udaremnili atak rebeliantów

na kolumnę pojazdów ISAF

20:43.[6.05].Bezzałogowe samoloty rozpoznawcze, wchodzące w skład IX

zmiany PKW namierzyły grupę talibów posiadających przy sobie broń

i przygotowujących zasadzkę na żołnierzy ISAF. Udaremniono atak. Podczas

wymiany ognia zginął jeden z rebeliantów, czterech zostało rannych.

Zatrzymano ogółem 9 podejrzanych.*Czytaj w Oblicze Dnia-maj'11,wydarzenia.

12:00.[8.05].Lokalne.<Książ w samo południe>. *Sukces z kontuzją

w tle: Adaś Marysiak zwyciężył bieg na dystansie 3 tys, km w Szprotawie, mimo

że nadal odczuwa kontuzję po pogryzieniu przez psa.*Zebranie wiejskie

odwołane, o nowym terminie nic jeszcze nie wiadomo.*Chmury nad festynem:

organizacja festynu na dalece oddalonym boisku sportowym jest chybioną

koncepcją.*Polna autostrada: wyrównano i rozszerzono fragment polnej

drogi w kierunku do Czasłąwia.*Czytaj w CSI nr 5, serwis.

The Prodigy zaatakuje XVII Przystanek Woodstock!

12:34.[8.05] - Bez zbędnego gadania i owijania w bawełnę – raduje się lider

Fundacji WOŚP, Jerzy Owsiak. - Sam czekałem z niecierpliwością, kiedy będę

mógł ogłosić ich koncert. Są więc! To dla Przystanku fantastyczna wiadomość.

XVII Przystanek Miłości, Przyjaźni i Muzyki odbędzie się w dniach 4, 5, 6

sierpnia br. w Kostrzynie nad Odrą.*Czytaj w Oblicze Dnia-maj'11,wydarzenia.

Afganistan. Barbara, Flora i Lady Gaja strzelają wyjątkowo

donośnie

20:51.[10.05] - Najważniejsze jest nasze zgranie i cenność – mówią polscy

artylerzyści z bazy Warrior. Otwierają ogieńkilka razy w tygodniu do

afgańskich rebeliantów. *Czytaj w Oblicze Dnia-maj'11, wydarzenia.

19:47.[11.05]. Lokalne. <Wieczorne 3 Grosze>. Książęcy Subotnik:

w najbliższą sobotę mieszkańcy proszeni są do uczestnictwa w czynie

społecznym. Ekspedycja do skansenu: do Ochli pojadą za darmo dzieci

i młodzież, a ci co mają powyżej 18 lat – zapłacą po 15 zł. Szukać będą ropy

i gazu: rozłożą od mają do sierpnia specjalistyczne kable z czujnikami na

polach kożuchowskiej gminy. Dni Kożuchowa: kompromitacja i ośmieszenie

organizatora. *Czytaj w CSI-maj'11,serwis.

Portret śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego na pomniku

ofiar Katynia

14:56.[12.05].Zielona Góra. Ozdobiony portret śp. prezydenta Lecha

Kaczyńskiego wędruje po zielonogórskich obeliskach. 10 maja br. pojawił się

na katyńskim obelisku, by upamiętnić ubiegłoroczną katastrofę samolotową

pod Smoleńskiem. Zdenerwowało to prezesa Rodzin Katyńskich.*Czytaj

w Oblicze Dnia-maj'11,wydarzenia

18:52.[12.05].Lokalne. Burza nas liznęła: lecz mieliśmy krótko trwają

wiosenną ulewę. Eko-Bud jeszcze w oparach kryzysu: od kilku dni nie

może przyjechać po wystawione przy posesjach posegregowane odpady. Bieg

Książąt: zapowiada się w ramach Letniego Wiejskiego Festynu Pierwszy

Otwarty Bieg na 5 i 3 tys. m, ale przeszkodą może być brak funduszy.

*Czytaj w CSI nr 5, serwis.

Zielona Góra. Alumni przyjmą święcenia diakonatu

10:21.[14.05].Dziś, w sobotę w zielonogórskiej konkatedrze pw. św. Jadwigi

Śląskiej 19 alumnów wyższego seminarium duchownego w Gościkowie-

Paradyżu przyjmie z rąk biskupa Pawła Sochy święcenia diakonatu. To

najniższy z trzech stopni sakramentu święceń. Otrzymają strój liturgiczny,

dalmatykę i księgę Ewangelii. *Czytaj w Oblicze Dnia-maj'11,wydarzenia.

17:49..[13.05].Lokalne.<Echo Dnia>.Przebudzenie Eko-Budu:

wreszcie firma odebrała wystawione od kilku dni worki z posegregowanymi

śmieciami. Odbiła palma: i jakiś miejscowy osiłek wybił szybę na jednym

z czynnych przystanków. Jednośladowcy na bani: i kolejne upublicznione

na nich wyroki sądowe. Zezem: piątek mnie kopnął. *Zobacz w CSI nr 5, serwis.

Afganistan. Polscy żołnierze poznają nastroje lokalnej ludności

15:23.[13.05]. Najpierw była wojskowa operacja „Otocz i Przeszukaj”,

dzień później specjalna wizyta, celem której były rozmowy i poznanie

nastrojów wśród ludności z terenu przeprowadzonej akcji. To jedno z wielu

codziennych zadań Polaków z IX zmiany PKW. *Czytaj w Oblicze Dnia-maj'11

10:16. [14.05]. Lokalne. Z chwili: Pozytywnie zakręceni dają czadu!

W tej chwili trwa od godziny spontaniczne porządkowanie centrum wsi Książ.

Grupa młodzieży podporządkowuje teren wokół przystanku PKS, placu zabaw

i przy kościółku. Przystanek gruntownie będzie odnowiony i pomalowany.

*Czytaj w CSI nr 5, serwis.

18:43. [16.05].Lokalne.<Dobry Wieczór!>. Przemek super

goalkeeper: mieszkaniec Książa okazał się najlepszym bramkarzem

Turnieju Młodych Chłopców w halowej piłce. Wylęg osiłków: odnowiony

b.przystanek PKS jest już ręką miejscowego osiłka-jaskiniowca uszkodzony.

Bumelka bezrobotnego: został szczęśliwcem, otrzymał pracę, a teraz woli

przesiadywać u jednego kolegi, bimbając na wykonanie swoich obowiązków.

*Czytaj w CSI nr 5, serwis.

Afganistan. Polski żołnierz ranny w rękę

18:11.[16.05].Pomogli amerykańskiemu patrolowi będącemu pod

ostrzałem rebeliantów. W drodze powrotnej sami zostali zaatakowani.

W trakcie ewakuacji jednego z pojazdów – rebelianci zranili polskiego

strzelca.*Czytaj:Oblicze Dnia-maj'11, wydarzenia.

Papierowe wydanie „Gońca Lokalnego” nr 3/maj 2011. Spis tytułów tekstów. Str. 1: Walczę nie tylko dla siebie: Piotr „Działo”: Powiedziałem sobie, że będę latał na motorze w powietrzu. *Rzut na taśmę: Sukces z kontuzją w tle. *Trzeba szukać pozytywnych rozwiązań. Nie ma pieniędzy: Ciemne chmury nad Czarną Strużką. *Kobieta sternikiem policjantów. *Co tam słychać w okolicy, panie? (Polna autostrada – Ekspedycja do skansenu – Łatali – Będą szukać ropy i gazu). *Otwarte karty: Pitaval 'Gońca'. *Dni Miasta i Gminy Kożuchów 2011: Nic albo nic. Usiąść i płakać. Str. 2: Bo nikt nie chce spadać: c.d. art. o „Działo”. *Chcą zmieniać wieś: trzy grosze „Gońca” dot. organizacji wiejskiego festynu. *Znęcała się nad psem. Grozi jej rok pozbawienia wolności. *Odkryta studnia ale wody brak. *Sprawy Dnia Powszedniego (Znikający złom – Im dalej od skraju wsi – Udana pomoc „Gońca” - Opłaty i usługi cmentarne – Przywoźcie gruz – Polowanie za euro. - Z kroniki żałobnej). *Ostatnie depesze: Pozytywnie nakręceni dali czadu! [wszystkie teksty zamieszczone w wydaniu papierowym ukazały się najpierw w wydaniu internetowym na przełomie kwietnia i mają br].

22:02.[18.05].Lokalne.<Wieści Nocne>. Powrócił do równowagi:

pracownik użyteczności publicznej zakasał rękawy i nadrabia zaległości.

Osiłki szlają: odkryto teraz, ze miejscowe osiłki zdewastowały kilkadziesiąt

sztachetek w płocie okalającym kościółek. Afera ze ziemią?: czyja w końcu

jest ta ziemia między kościółkiem a cmentarzem? Poprzedni sołtys twierdzi,

że zakupił ją na potrzeby wsi, w praktyce takiego zapisu nie ma.

*Czytaj w CSI nr 5, serwis.

21-latek molestował seksualnie 7-letnią dziewczynkę

22:04.[18.05].Pod presją rodziny mężczyzna sam zatelefonował na policję,

informując, że „zgwałcił dziecko”. Został zatrzymany. Teraz nie przyznaje się

do popełnienia zarzucanego mu czynu. Mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat

pozbawienia wolności.*Czytaj w: Oblicze Dnia-maj'11,wydarzenia.

23:03.[19.05].Lokalne. <Wieści Nocne>.Wirtualna burza: brak

światła i ani kropelki deszczu! Kontra TEW-u: kolejna firma rozdaje

worki na segregację śmieci, a kożuchowski Uskom trwa w letargu. To już

nie whisky lecz pomyje: kolejny raz w kranach zamiast wody wylatuje

śmierdząca i brudna ciecz, hydrofornia umiera. Hatka u Rubachy:

wojewoda zjawiła się na włościach eks-kożuchowianina. *Czytaj w CSI nr 5,

Afganistan. JEPEL schwytany w nocnej operacji

20:59.[20.05].Był na szczycie najbardziej poszukiwanych rebeliantów.

Mianowany był sędzią talibów w prowincji Ghanzi. Mimo ustawicznych

stosowanych tricków i ostrożności - wpadł w ręce polskich wojsk specjalnych.

*Czytaj w: Oblicze Dnia-maj'11,wydarzenia.

12:19.[21.05].Lokalne. <Sobotni Księżowski Weekend>. Kożuchów

jest już w Kostrzynie: więc pytanie – Czy ktokolwiek z inwestorów teraz

wejdzie na uzbrojone piaski w kożuchowskiej strefie? Bawiąc się –

dyskutowali jedynie: kilkudziesięciu samorządowców, także i lider Andrzej

Ogrodnik, bawiło się w Karpaczu, aby przedyskutować funkcjonowanie

jednostek samorządu terytorialnego. Zamrożony rozum w magistracie:

dalszej dewastacji, poprzez pożar, uległ zabytkowy dworek po GS-ie i nikt nie

kiwnął na to palcem. Pogryziony sportowiec: całe jego zaplecze bez kasy.

Z Pitavala Regionalnego: kary dla pijanych kierowców. *Czytaj w CSI nr 5,

Lednica 2011: „JPII – liczy na świętość”

12:25.[22.05]. Na Polach Lednickich (Wielkopolska) rozpoczęły się

organizacyjne przygotowania XV Spotkań Młodych. Pielgrzymi w dniu 4

czerwca br. będą dziękować Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za Jego dzieło

świętości. *Czytaj w Oblicze Dnia-maj11, wydarzenia.

18:57. <Wieczorne To i Owo>. Przejechać można jedynie czołgiem:

odcinek drogi łączący Lelechów ze starą asfaltową drogą jest całkowicie zryty,

nawet straż pożarna tędy nie przejedzie! Do czynu, gospodarze!: jest

kolejny pomysł na wyczyszczenie rowu przebiegającego przez wioskę –

zróbmy to samodzielnie. Skandaliczne głodzenie psów: w centrum wsi

głodzone są przez właścicieli dwa czworonogi! Ciągle na topie: miejscowy

lekkoatleta Adam Marysiak nadal plasuje się na pudłach długodystansowych

biegach. Nie uchwycono tłumów? Fotoreportaż z Dni Kożuchowa.

*Czytaj w CSI nr 5, serwis.

Spowodowali kolizje, pobili pokrzywdzonego i… wymusili okup!

18:55.[24.05].W Świebodzinie (Lubuskie) doszło doi drogowej kolizji.

Sprawca wraz z pasażerami pobili pokrzywdzonego kierowcę, zmuszając go

do napisania oświadczenia o jego winie i wypłaceniu kwoty 20 tys. zł jako

kosztów powypadkowych. Rozbójnicy znaleźli się już za kratkami.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-maj'11, wydarzenia.

20:36.[26.05].Lokalne.<Nocne Wieści>. Jeszcze trudniej: do strefy

kostrzyńskiej, w której jest także Kożuchów, wpisano kolejna gminę,

Dobiegniew. Śmierć w pożarze: w Mirocinie Górnym spalił się w pokoju

niepełnosprawny lokator. Działki na sprzedaż: jest kolejna lista na e-

stronie kozuchowskiego magistartu.Mord na drzewkach: bezlitośnie

wycięto młode brzózki. Pijani rowerzyści: kolejne wyroki.

*Czytaj w CSI nr 5, serwis.

Afganistan. Kamizelki samobójcy wpadły w ręce Polaków

20:12.[26.05].Znaczne ilości rebelianckich środków walki, w tym amunicja,

pociski, granaty zostały namierzone i przechwycone przez żołnierzy „Czarnej

Dywizji” w prowincji Ghazni. Mija ponad miesiąc działalności IX zmiany PKW

w Afganistanie.*Czytaj w „Oblicze Dnia”-maj'11, wydarzenia

Zielona Góra. Polsko-Niemieckie Dni Mediów

18:35.[30.05].Blisko 300 dziennikarzy z Polski i Niemiec spotyka się dziś

na trzydniowej debacie omawiającej dokonania obu krajów w kształtowaniu

demokratycznego społeczeństwa. Kulminacyjnym punktem spotkań będzie

wręczenie XIV Polsko-Niemickiej Nagrody Dziennikarskiej.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-maj'11,wydarzenia.

17:15.[20.05].Lokalne.<Niedzielny Podwieczorek>. Byli,

podziwiali, i w pełni zadowoleni: dzieci zwiedziły skansen w Ochli.

Ruszono pełną parą: uchylono rąbka tajemnicy letniego festynu we wsi –

jest plakat. Oceń swojego radnego: jeden z radnych otwarcie prezentuje

swe poczynania. Tak to się robi: nowe stowarzyszenie we wsi i od razu

widoczne efekty. W południe i o drogach i o rewitalizacji: w

poniedziałek o tym będą debatować kożuchowscy radni. *Łoś wpadł między

bunkry: relacja dla W24. Akcja ratownicza trwa. *Czytaj całość w CSI nr 5,

Lubuskie. Łoś utknął w poniemieckim bunkrze

19:59. Na obszarze Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego dzisiejszego

popołudnia do niedokończonego szybu bunkra wpadł łoś. Aby móc wydobyć

zwierzę na linach musiano najpierw je uśpić. Żaden bowiem dźwig nie mógł

dojechać na pomoc. To feralna, jak się okazało, pułapka dla zwierząt. Akcja

ratownicza trwała blisko sześć godzin.*Czytaj w „Oblicze Dnia”-maj'11,

Wyślij i namów innych, ale...

19:18. [30.05].Lokalne. Kożuchów. Będzie strategia rozwoju gminy aż

do 2020 roku. Pojawiła się więc ankieta dla mieszkańców. Lecz dla

wybranych, bo tylko dla tych, co mają internet. *Czytaj w CSI nr 5, serwis.

Lubuskie. Nocny maraton włamywacza

17:49.[31.05]. 34-latek w ciągu kilku dni dokonał włamań do obiektów

handlowych, dwa razy z rzędu nawet do tego samego punktu, przywłaszczając

sobie towar o wartości 3.689,18 zł. Grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności

jako osobie uprzednio już karanej.*Czytaj w „Oblicze Dnia”-maj'11,wydarzenia.Obraz miesiąca

Flash-News


Skorowidz tekstów w „Gońcu Lokalnym”

-o- czerwiec 2011-o-


Zielona Góra. Nagrody Dziennikarskie wędrują do Niemiec

17:59.[1.06].Tegorocznymi laureatami Polsko-Niemieckiej Nagrody

Dziennikarskiej, podobnie jak w roku ubiegłym, zostali dziennikarze zza

Odry. Jedynym Polakiem nagrodzonym jest dziennikarz z „Dziennika

Gazeta Prawna”. Dobiegły końca branżowe spotkania dziennikarzy z

pogranicza polsko-niemieckiego.*Czytaj w „Oblicze Dnia czerwiec,11,

21:57.[2.06].Lokalne..<Wieczornym Sprintem>. Ogień na dworcu:

paliła się jedna z sal poczekalni opuszczonego kożuchowskiego dworca PKP.

Przyjechała...: i znalazła się w izbie wytrzeźwień. Nabór na ławników:

termin od 15 czerwca br. *Więcej w CSI nr 6, serwis.

Lubuskie. Most graniczny w Gubinie zamknięty na weekend

08:56.[3.06].Od dziś rozpoczynają się tradycyjne dni obu przygranicznych

miast Gubina i Guben: „Wiosna nad Nysą”. W najbliższy weekend okresowo

dla ruchu samochodowego zamknięty będzie tamtejszy most na Nysie

Łużyckiej.*Czytaj w „Oblicze Dnia”-czerwiec'11,wydarzenia

Zielona Góra. Niemiecki konsul zatrzymany. Fałszywy.

09:04.[3.06].Podawał się od dłuższego czasu za prawnika i konsula. Miał

pomagać w odzyskiwaniu pieniędzy za pracę w Niemczech. 51-latek był

poszukiwany od dość dawna za... nieregulowane hotelarskie usługi.

*Czytaj w „Oblicze Dnia” - czerwiec, wydarzenia.

Lubuskie. Poszli odebrać wódkę przy pomocy siekiery

21:25.[3.06].Czwórka młodych napastników wtargnąwszy do jednego

z mieszkań, zażądała od właściciela wydania niedopitej wódki. Zagrozili

pozbawieniem życia, przystawiając mu do szyi ostrze siekiery. Grozi im

kara pozbawieni wolności na czas nie krótszy niż od 3 lat.

*Zobacz w „Oblicze Dnia”-czerwiec'11,wydarzeni.

Zielona Góra. Policjanci rozbili kolejny narkotykowy gang

08:12.[4.06].W godzinach porannych policjanci wkroczyli jednocześnie do

kilkunastu zielonogórskich mieszkań. Zatrzymano 10 osób podejrzanych o

handel narkotykami: najstarszy z nich mia 56 lat – najmłodszy 22. To kolejna

osłona zdecydowanej walki z dilerami. *Czytaj w „Oblicze Dnia”-czerwiec'11.

Lubuskie. Gorzowskie dziękczynienie za beatyfikację Jana

Pawła II

15:23.[4.06.].W rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.

wierni wzięli udział w dziękczynieniu za niedawną beatyfikację papieża

Polaka. Uroczystości zakończył koncert „Zaszum nam Polsko”.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-czerwiec'11,wydarzenia

18:31.[4.06].Lokalne.<3 Grosze Upalnego Popołudnia>. Marysiak

drugi w Długiem: jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Czyj więc ten

pies?: gmatwa się sprawa pogryzienia lokalnego sportowca. Spowolnione

śledztwo?: tymczasem kożuchowska policja napotyka przy tej sprawie na

niezdenazyfikowane trudności. Ryk motorów buraków: część wsi znów

jest terroryzowana przez śmigające motocrossy i quady. Czterech ludzi

na krzyż: skandaliczne tempo prac remontowo-rewitalizacyjnych

kożuchowskiej starówki; miasto już umarło. *Czytaj w CSI nr 6, serwis.

Zielona Góra otrzymała relikwie swojego patrona św. Urbana I

11:43.[5.06].Dwa niewielkie fragmenty kości piszczelowej 17. papieża po

św.Piotrze, św. Urbana I, patrona Winnego Grodu są już w miejskiej parafii.

Cenne relikwie dotarły z Rzymu od tamtejszej parafii pw. św. Urbana I.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-czerwiec'11,wydarzenia.

Areszt dla mężczyzny, który pocałował 8-łatkę

12:04.[5.06].Sąd Rejonowy w Żarach (Lubuskie) zastosował tymczasowy

areszt w stosunku do 30-latka, który używając przemocy pocałował w usta

napotkaną na drodze małoletnią. Mężczyzna nie podał powodów swojego

zachowania. Grozi mu kara od 2 do 12 lat.*Czytaj w „Oblicze Dnia”-czerwiec'11,

22:22.[6.06].Lokalne.<Nocne To i Owo>. Kliknij na Książ!: wejdź

na stronę internetową i wygraj dla dzieci plac zabaw! Z małej chmury

będzie burza: ciemne chmury nad incydentem pogryzienia przez psa

sportowca – holendernie pieniądze. Wieczorne najście: insynuacje wobec

Gońca”. Anna Maria pisze: ulica jest nasza! Biegł w „Solanach”: i

Marysiak uplasował się na 6 miejscu. „Zawisza” Radwanów: albo gracie

albo kompromitujecie się całkowicie. „Tulipany” w akcji: wielka bijatyka

na boisku w Świdnicy. *Szczegóły w CSI nr 6, serwis.

21:53.[7.06].Lokalne.<Nocne Migawki Książęce>. Barwy Festynu:

odsłaniamy kolejne rąbki tajemnicy. Kliknij na Książ – jutro: niebywały

falstart firmy Nivea! W środku cyklonu: c.d. incydentu z agresywnym

psem i sportowcem. Rowerzyści na dodatkowym biegu: kolejne wyroki

na pijanych jednośladowców. *Czytaj w CSI nr 6, serwis.

o8:25.[8.06].Lokalne.#Telefony do Redakcji „Gońca”#: *„Kumpel”

o „sezonowym robotniku” roznoszącym paszkwile.*”Brukarz” ma pretensje

o stoły ze świetlicy. *”Obserwator” jest zniesmaczony oszczerstwami

internetowych chamów na redaktora „Gońca” - czytaj więcej w CSI nr 6,

08:31 Lokalne.[10.06].. <Serwis Poranny>. Zebranie

wiejskie: w najbliższą niedzielę, po mszy św. Nadzwyczajna

i 13-go: rajcowie kożuchowscy podejmą dwie uchwały,

najgłówniejsza to naniesienie zmian w budżecie gminy.

*Czytaj w CSI nr 6, serwis.

Czy w Słubicach wyrugują język niemiecki ze szkół?

22:10.[10.06] W Słubicach (Lubuskie) samorządowcy chcą

drastycznie ograniczyć naukę języka niemieckiego w szkołach

podstawowych, preferując język angielski. - To dywersja! - oburzają się

rodzice uczniów. Władze kontratakują: - Spokojnie, decyzje leżą w rękach

dyrektorów szkół. *Czytaj w „Oblicze Dnia”-czerwiec'11.wydarzenia.

07:53.[12.06].*Dziś wspomnienie zesłanie Ducha Świętego na

Maryję i Apostołów, którzy – wg Dziejów Apostolskich – zaczęli mówi

różnymi językami i otrzymali duchowe dary. W tradycji ludowej rozpoczyna

się lato. Gospodarze przywołują magiczne zaklęcia, które mają doprowadzić

do pomyślnych zbiorów, chronić zboża przed suszą i szkodnikami. Szerzej:

Duch Święty to zieleń i młodość, dynamizm, ruch, zmiany.

Chcą zmieniać wieś

13:45.[12.06].Lokalne.Aby móc zmienić oblicze wsi, tej wsi – powinna

ulec zmianie dotychczasowa mentalność mieszkańców. Są szanse, aby

wspólnie zadbać i o porządek w miejscach publicznych i wspólną użyteczność.

Słowem: aby żyło się nam lepiej. Bo jak nie teraz. To kiedy? *Czytaj:

Nowi liderzy apelują”, aktualności

Postrzelają do celu, pokonają tor przeszkód i zaliczą bieg patrolowy

10:21.[13.06].Od dziś w Żaganiu inauguracja Mistrzostw Wojska Polskiego

w sporcie powszechnym. 16. reprezentacji i ponad 600 żołnierzy zmagać się

będzie o medale. Najpierw jednak wymaszeruje kompania honorowa, poczty

sztandarowe i wojskowa orkiestra. *Czytaj w „Oblicze Dnia”-czerwiec'11,

Przystanki Woodstock i Jezus rozpoczęły werbunek uczestników

14:12.[13.06].Można już zaplanować swój udział na tegorocznym Przystanku

Woodstock: zainaugurował działalność Bank Podróży. Do młodych

ewangelistów natomiast zwrócił się listownie bp Stefan Regmunt zachęcając

do udziału w Przystanku Jezus, pragnącym współistnieć na woodstockowych

polach.#Czytaj także w „Obliczach Dnia-czerwiec'11,wydarzenia

18:44.[13.06].Lokalne.<Depesze Wieczorne>. Zaśpiewają i

zatańczą: wielka gratka w Stypułowie w najbliższą niedzielę: przegląd

ludowych zespołów i atrakcyjny festyn! Deklaracja warta oklasków:

sołtys wsi Tadeusz Tarbaj będzie przekazywał należne mu od pobierania

podatków kwoty na cele charytatywne! Turyści w Książu: będzie

turystyczna atrakcja – rozpoczną się prace konserwatorsko-porządkowe na

byłym poniemieckim cmentarzu w centrum wsi. Pomysł „Gońca” jest

realizowany; pojawiły się wydrukowane na papierze ankiety dot. strategi

rozwojowej kożuchowskiej gminy. *Czytaj w CSI nr 6, serwis.

21:17.[15.06].Lokalne.<3 Grosze Nocne>.Dwunastka zaatakuje

Stypułów: wielka biba w niedzielę – ludowe zespoły i festyn. „Goniec”

trafił pod strzechy: co piszczy w wydaniu papierowym wolnej gazety

wiejskiej. Ogrodzenie w paragrafach: bałagan prawny przy lokalizacji

miejscowego cmentarza w Książu.*Więcej w CSI nr 6/serwis

Afganistan. Pod samochodem Polaków eksploatowała bomba

17.43.[16.08].Polski patrol uczestniczył akcji bojowej przeciw afgańskim

rebeliantom w prowincji Ghazni. W trakcie powrotu do bazy pod jednym

z pojazdów eksplodowała mini-pułapka.Żołnierze zostali jedynie „poobijani”-

twierdzi polski dowództwo.*Tekst w „Obliczach Dnia”-czerwiec'11/wydarzenia

18:23.[16.06].Lokalne.<Spacerkiem Wieczornym>. Jesteśmy na

192!: i mamy 334 pkt na możliwość wygrania placu zabaw dla dzieci.

Klikajmy na Książ (patrz strona frontowa „Gońca”). Para w ruch: trwają

wielkie przygotowania do czwartkowego festynu, jest pakiet plansz

informacyjnych, jest skoszona trawa na boisku. Sparing w kopanej: w

najbliższą sobotę wielka atrakcja – towarzysko zagrają Czarna Struga Książ

(tworząca się drużyna) i B-klasowy zespół Zorza Ochla. Jaskółki pod

specjalnym nadzorem: uwiły sobie gniazdko w przedsionku wiejskiej sali,

będziemy obserwować, aby nie powtórzył się ubiegłoroczny akt

barbarzyństwa.*Czytaj w CSI nr 6/serwis.

Mobilizują się do kolejnej X misji w Afganistanie

10.06.[20.06].W Wędrzynie (Lubuskie) trwają szkolenia bojowe żołnierzy

w ramach przygotowań do X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego

do misji w Afganistanie. Ćwiczenia odbywają się na pięciu amerykańskich

trenażerach, które dotarty z niemieckiej bazy Gratenwoehr.

*Czytaj w „Oblicze Dnia-czerwiec/wydarzenia.

Lubuskie. Wędkarz na łowisku został porażony prądem

14:14.[20.06].63-letni mieszkaniec Zielonej Góry został wczoraj

śmiertelnie porażony prądem. W trakcie zarzucania wędki zahaczył nią

o linię średniego napięcia.*Czytaj w „Oblicze Dnia-czerwiec'11/wydarzenia

20:41.[20.o6].Lokalne.<Sprintem Nocnym>. Barwy Festynu:

znamy harmonogram imprezy. Szósty na sześciuset Adam uplasował się

na 6 miejscu na 10 tys. m. Pożar pożarł świniarnię: opuszczona i

zdewastowana spłonęła w Czciradzu. *Czytaj w CSI nr 6/serwis.

18:31.[21.06].Lokalne..<Dobry Wieczór!>. Dopinanie guzików.

Można odliczać godziny do letniego festynu „Fun for all”. Wszystko przebiega

jak po maśle. Barbarzyńcy dopięli swego: rok temu zagłodzili na śmierć

młode jaskółki, teraz zniszczyli jajka! Teraz zupa mleczna: kolejna

niespodzianka z hydrofornią – pojawia się bialuteńka woda. Rowerzyści

na dodatkowym biegu: ku przestrodze kolejne wyroki na pijanych

rowerzystów. *Czytaj w CSI nr 6/serwis.

Rakietowe strzelanie nad Ustką

07:22.[22.06].W okolicach Ustki (Pomorskie) w środę, 22 czerwca między

godzinami 10.00 a 13.00 odbędą się bojowe strzelania rakietowe pododdziałów

Wojsk Lądowych – głosi komunikat Wojska Polskiego. Ale bez obawy: źródło

strzelaniny będzie na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych.

*Tekst w „Oblicze Dnia” - czerwiec/wydarzenia

23, czwartek. Boże Ciało

07:45. Spotykamy się dziś na procesjach idąc drogą, którą szedł Jezus,

niosąc swój krzyż. I ten sam Jezus, który kiedyś szedł drogą na śmierć,

dzisiaj pośród nas w procesji pójdzie triumfalnie.

23, czwartek, g.15:00.Książ, boisko sportowe: Wielki Festyn Letni!

13:34. To prawie minuty. Ostatnie zapinanie zamka błyskawicznego i jazda!

Jesteśmy już na placu. Zjeżdżają goście i uczestnicy. Oj, będzie się działo!

Otrzymał miesiąc aresztu za uporczywe nękanie kobiety

09:45.[24.06].Sąd Rejonowy w Żaganiu (Lubuskie) zastosował wobec 30

-latka z Iłowej areszt za „uporczywe nękanie” kobiety – czyli stalking.

Podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.*Czytaj w „Oblicze

Dnia-czerwiec'11/wydarzenia

Koniec wieńczy dzieło

Czarna Struga Książ Śląski – Zorza Ochla 7:6 (1:2)

19:30.[25.06].Lokalne.Rozpoczęli od szybkiej samobójczej bramki, by na

koniec popisać się błyskiem gospodarskiej dominacji.*Czytaj w CSI n 6/serwis

Startuje Lubuskie Lato Filmowe

19:57.[25.06].To najstarszy polski festiwal filmów fabularnych, któremu

w tym roku stuknęła 40-tka. W Łagowie (Lubuskie) od niedzieli kinomani

obejrzą ponad 250 filmów. W konkursie głównym na laureatów oczekują

Złote, Srebrne i Brązowe Grona jako nagrody za najlepsze filmowe obrazy

ostatniego roku.*Czytaj w „Oblicze Dnia”-czerwic/wydarzenia

Bezdomni futboliści zagrają z przyjaciółmi zmarłego aktora

15:08.[25.06].W Kargowej (Lubuskie), w rodzinnym mieście zmarłego

aktora Macieja Kozłowskiego w najbliższą niedzielę spotkają się na murawie

miejscowego boiska piłkarze z narodowej reprezentacji bezdomnych

i przyjaciele aktora. *Czytaj w „Oblicze Dnia”-czerwiec/wydarzenia

20:17..[26.06].Lokalne. .<Niedzielne Depesze Nocne>.Znamy

personalia barbarzyńcy: przyrzekł, że nigdy już nie zamorduje jaskółek;

dajemy mu okres próby. Niekończący się terror TP.SA: po opadach deszczu

znów telefony tego skandalicznego monopolisty były głuche przez trzy dni!

Od środy radni idą na wakacje: a co jeszcze uchwalą na sesji Rady Miejskiej

o tym w tekście.*Czytaj w CSI nr 6/serwis.

XVII Przystanek Woodstock odkrywa karty

19:17.[27.06].Poznaliśmy laureatów Złotego Bączka i finalistów Eliminacji.

Wiemy także, co zjemy i ile zapłacimy za piwo. Będzie ponadto więcej wody

z kranów i więcej miejsca na biwak.*Czytaj w „Oblicze Dnia”-czerwiec'11.

Lubuskie. Znęcała się nad mężem i dziećmi

18:17.[28.06].47-letnia mieszkanka Gubina przez dłuższy okres znęcała się

psychicznie i fizycznie nad członkami swojej rodziny. Dziś prokuratura

skierowała do sądu akt oskarżenia. Kobiecie może za te czyny grozić kara do 5

lat pozbawienia wolności.*Czytaj w „Oblicze Dnia”-czerwiec/wydarzenia

20:53.[28.06].Lokalne. <3Grosze Wieczorne>. Będzie brudna lub

nie poleci wcale: jutro i pojutrze w lokalnej sieci wodociągowej w Książu

intensywne czyszczenie rur i wody. Jednak wyrównają: pojawiły się

wywrotki gruzu na zrujnowanej przez leśników odcinku drogi tuż przy

Czarnej Strudze w kierunku Lelechowa. Psy są pod opieką i nakarmione:

tak twierdzi właściciel pary psów. Wszystkie te powyższe działania powstały

po publikacjach w „Gońcu”. *Czytaj w CSI nr 6/serwis

Trwa walka z afgańskimi rebeliantami.Polacy wykazują inicjatywę

10:227.[29.o6].Żołnierze IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego

niezwalniają tempa wojskowych operacji przeciw rebeliantom w prowincji

Ghazni. Eliminują terrorystów, unieszkodliwiają ładunki wybuchowe,

likwidują skrytki na broń, przejmują narkotyki.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-czerwiec/wydarzenia

Flash-News


Skorowidz tekstów w „Gońcu Lokalnym”

-o- lipiec 2011-o-


19:13.<Wieczór Książecki>. Akcja SCS: pojawił się baner zachęcający

do glosowania na plac zabaw w Książu. Wakacyjne „AK”: podajemy treść

miesięcznika. Bubel, który wszystkich nas kosztuje: o kuriozalnej

uchwale kożuchowskich radnych.*Czytaj w CSI nr 7/serwis.

Jak przepływają nasze pieniądze przez palce

18:56.[1.07].Lokalne.Mirocin Górny, 1. Oddano na długoletnią

dzierżawę działkę ze stawami. Przegłosowali uchwałę radni bez żadnego

szemrania. Gminne pieniądze wrzucono w błoto.

*Czytaj w ABC nr 7'11/aktualności

Lubuskie. Obciął koledze włosy – grozi mu kara 3 lat więzienia

17:34.[1.07].Przykry finał starcia trzech 17-latków. Jeden z nich obciął

koledze wbrew jego woli włosy. Dziś prokurator skierował do sądu akt

oskarżenia. Za ten czyn grozi chłopakowi do 3 lat pozbawienia wolności.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-lipiec'11/wydarzenia

Do Lubuskiego przyjechali parlamentarzyści PiS z oceną

rządów Tuska

14:23.[3.07].W ramach partyjnej kampanii Prawa i Sprawiedliwości:

Porozmawiamy o Polsce” z mieszkańcami Nadodrza w sobotę spotkali się

parlamentarzyści PiS. - Na trudne czasy potrzeba ludzi odpowiedzialnych,

stąd my na takie bezpośrednie spotkania przyjeżdżamy! - deklarują hucznie.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-lipiec/wydarzenia

08:56.[6.07].Lokalne.<Porannym Spacerkiem>. Nie

pocieszony: nie tak miały przebiegać mistrzostwa Polski w

wolnym stylu FMX dla naszego ziomka „Działo”. Atak ślimaków:

aż trzy wiadra ślimaków uzbierała na swoim ogrodzie jedna z gospodyń.

Są już: rozpoczęły się wstępne prace przy uruchomieniu trzęsienia

ziemi w Książu. *Czytaj w CSI nr 7/serwis.

Pauliński Namiot Spotkań rozbity w Krakowie

10:53.[10.07].Od najbliższego poniedziałku na krakowskiej Skałce

rozpoczną się tygodniowe, drugie z kolei Paulińskie Dni Młodych pod

hasłem: „Oto ja posyłam anioła przed Tobą”. - Tu młodzi zmagają się ze sobą,

wiedzą, że Bóg i Jego wola są najpiękniejszą drogą ludzkiego życia – mówią

organizatorzy biwakowych spotkań. *Czytaj w „Oblicze Dnia”-lipiec

16:47.[10.07].Lokalne.<Niedzielne To i Owo>. Niedźwiedzia

przysługa?: kożuchowski magistrat wiosce zafundował bardzo kosztowny

mini-plac zabaw dla dzieci. To fatalny moment i podcięcie skrzydeł...Daleko

od szosy: nasz miejscowy sportowiec przebywa we francuskich Alpach. Łęki

Dukielskie: głosują na Książ! Pozdrawiamy dalekich naszych sympatyków!

*Czytaj w CSI nr 7/serwis.

Galimatias z pieniędzmi na melioracje w Lubuskiem

21:23.[11.07].Ponad 83 mln zł otrzymali lubuscy melioranci. Takiej kwoty na

zabezpieczenia przeciwpowodziowe w historii województwa jeszcze nie było –

chwalą się urzędnicy wojewody. Tymczasem sami melioranci z obawą spoglądają

w niebo, aby nie padały ulewne deszcze. Nie mają pieniędzy, by na bieżąco

prowadzić melioracyjne prace. *Czytaj w Oblicze Dnia-lipiec

Sobotnia noc z rosyjską piosenką w Zielonej Górze

15:26.[14.07].Klamka zapadła. Jest skompletowana lista gwiazd estrady na

tegoroczny Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Zadbała o to strona rosyjska.

- Wschód spotyka się z Zachodem – z kolei cieszą się polscy organizatorzy.

Jednodniowy festiwal rusza 16 lipca. Wszystkie bilety zostały już wysprzedane.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-lipiec/wydarzenia

22:27.[15.07].Lokalne.<Nocne Wieści>. Okablowani wokół: Węgrzy

systematycznie rozciągają wokół nas pomiarowe kable. Czarny Szlak bez

finiszu: trwa wielka nowosolska inwestycja drogowa. Martwa strona:

internetowa strona kożuchowskiego magistratu przypomina grobowiec.

Zapach upadłości: czy ktokolwiek w gminie odważy się odpowiedzieć na

pytanie, czy jeszcze my tu żyjemy? *Czytaj w CSI nr 7'serwis.

Czas na zamknięcie granicy z Polską, bo fala przestępczości

w Niemczech wzrasta!

13:35.[16.07].Nie milkną echa wypowiedzi niemieckiego burmistrza

przygranicznego Guben, aby przywrócić graniczną kontrolę z Polską. - To

przez złodziei – mówi. Polacy na to: - To polityczny folklor. Problem jednak

jest mimo wzajemnych polsko-niemieckich deklaracji o przyjaźni

i partnerstwie.*Czytaj w „Oblicze Dnia”-lipiec/wydarzenia

21:32.[19.07].Lokalne.<Nocne 3 Grosze>.Ślad bezmózgowca:

wysypał swoje śmiecie do pobliskiego lasu. Gruz jest, i to tylko

tyle: nadal czekamy na udrożnienie leśnego traktu. Coraz gorzej:

spadają nasze notowania w konkursie Nivea. Będzie tragedia?:

niebezpieczne zabawy wakacyjne dzieci w ruinach mirocińskiego

pałacu otoczonego wodą. *Czytaj w CSI nr 7/serwis.

XVII Przystanek Woodstock: za dwa tygodnie odjazd!

17:23.[20.07].Ruszyła w wielkim tempie budowa gigantycznej sceny wraz

z infrastrukturą jednego z największych w Europie festiwali muzycznych.

Pojawił się właśnie raport ekspertów, którzy zaliczyli polski Woodstock jako

trzeci najlepiej zorganizowany festiwal na Starym Kontynencie. - Dostaliśmy

ogromnego „kopa” - radują się organizatorzy.*Czytaj w „Oblicze Dnia”-lipiec

08:57.[21.07].Lokalne..<Ulewny Poranek>.Otto nie odpuszcza: trwa

pogodowa apokalipsa: makabryczne burze, trąby powietrzne, wielkie

zniszczenia, w naszej okolicy nieco spokojniej. Ulotniła się krowa: cielną

jałówkę skradziono z pastwiska. Wysprzątali na błysk: także łupem złodziei

padł punkt sprzedaży pasz i nasion. Płacze pół miasta: także okolicy pod tym,

jak przepadły kilkaset mieszkańcom ich wszelkie opłaty w jednym z punktów

płatniczych. *Czytaj w CSI nr 7/serwis.

Lubuskie. Nysa grozi wylaniem

12:23.[22.07].Intensywne opady deszczu zalewają także Lubuskie.

Powraca koszmar ubiegłorocznej powodzi. Wody głównych rzekach

przybierają. Prace naprawcze wałów przeciwpowodziowych są w planach

realizacji. Urzędnicy tworzą strategie i ślą obietnice do lokalnych

samorządowców. Tymczasem po drugiej stronie granicy na niemieckich

brzegach trwają prace melioracyjne. *Czytaj w „Oblicze Dnia”-lipiec'11

19:12,[22.07].Lokalne..<Ulewny Wieczór>.Otto rządzi: z nieba nadal

leje! Nasiąknięta ziemia nie przyjmuje już wody, która zaczyna niszczyć uprawy

na polach. Wirtualne miasto wyróżnione: Kożuchów zdobył III miejsce w

kategorii najbardziej...inwestycyjnej gminy w rankingu „Rzeczpospolitej”, która

swoją ocenę opierała się na dokumentach pozyskanych od władz poszczególnych

samorządów. Kobiety przejmują ster: na kilka dni w obsłudze interesantów

w magistracie. Piekarnia dla Mc'Donalds: wielka holenderska inwestycja

w Nowej Soli. *Czytaj w CSI nr 7/serwis.

17:55.[24.07].Lokalne.<Niedzielne Popołudnie>. Wytchnienie:

dzisiejszy spokojny i słoneczny dzień, mieszkańcy spożytkowali na rodzinne

spacery po wiosce i odwiedzinach sąsiadów. Kożuszna pogroziła palcem!:

woda przerwała wał zalewając ponad 13 ha pół i łąk, przedostała się także przez

drogę łączącą Słocinę z Kożuchowem. Koszmar jaskółek trwa: to już koniec.

Kolejny raz młodzi mordercy zamordowali trzy młode jaskółeczki. Laury:

w Kożuchowie i gminie bezrobocie osiągnęło już wskaźnik przeszło 25 %!

I nie zanosi się, aby było lepiej. *Czytaj w CSI nr 7/serwis.

Afganistan. Dwaj polscy komandosi i żołnierz ranni w prowincji

Ghazni

14:46.[25.07].Nie słabnie tempo działań bojowych polskich żołnierzy wobec

rebeliantów. Tylko w ubiegłym tygodniu w walce poległo 12 z nich, 10 zostało

rannych, zatrzymano 12 kolejnych, w tym zastępcę dowódcy talibów w Andar.

W przeprowadzanych akcjach rannych zostało dwóch polskich komandosów

oraz żołnierz z patrolu. *Czytaj w „Oblicze Dnia”-lipiec/wydarzenia

21:19.[25.07].Lokalne.<Nocne Wieści>. Uroczystości pogrzebowe:

odbyła się wspólnie ze Światkami Jehowy ceremonia pogrzebowa zmarłego

76-letniego mieszkańca Książa. Kolejna akcja społeczna SCS:

Zaczarowany Ołówek” - czyli sprawmy szkolną wyprawkę dla dzieci. Węgrzy

ciągle nacierają: codziennie ich białe auta penetrują obszar w poszukiwaniu

ropy i gazu. Tak to czyni Rubacha: inni szczycą się dyplomami, zaś

szprotawski burmistrz pozyskuje pieniądze na remonty wiejskich świetlic.

*Czytaj w CSI nr 7/serwis.

Zaczarowany Ołówek zaczaruje szkołę

18:12.[26.07].Lokalne.Stowarzyszenie Czarna Struga pragnie pomóc

wszystkim rodzicom szkolnych dzieci, których nie stać w pełni przygotować

swoich pociech do roku szkolnego. Zainicjowało akcję „Zaczarowany Ołówek”,

celem której jest wskrzeszenie łańcuszka ludzi dobrego serca.

*Czytaj: „SCS i zaczarowany ołówek” - sekcja Aktualności.

Zaset na krawędzi bankructwa!

22:25.[26.07].Lokalne.Trzy lata temu był potentatem na krajowym rynku

w produkcji części samochodowych. Teraz według warszawskich biznesmenów

jest zawalidrogą, którą trzeba wykastrować. Tak kończy żywot flagowy okręt

Kożuchowa. Światła w mieście i w gminie gasną. Pozostanie ugór.

*Czytaj w ABC-lipiec/aktualności

Pani trafiła za kratki

17:24.[28.07].Przyjmowała pieniądze od klientów i zamiast przekazywać je

do banku – chowała do własnej kieszeni. Teraz trafiła na 3 miesiące do

aresztu. Grozi jej kara 8 lat więzienia.*Czytaj w ABC-lipec/aktualności

Cios dla barbarzyńców!

18:34.[29.07].Myśliwi nie będą już bezkarnie zabijać nasze psy i koty! Ci,

którzy chcą mieć psa na uwięzi, musi ona mieć minimum 3 m, zaś pies musi

być co najmniej co 12 godzin spuszczany! *Czytaj w ABC,VII/aktualności

16:09.[30.07].Lokalne. <Deszczowe 3 Grosze>. Piąta kolumna

Ottona: od wczoraj znów nad okolicą uciążliwie pada, co może skończyć

się podtopieniami na upranych polach.Kłody pod nogi:na kożuchowskim

rynku znów odkryto fragmenty budowli, stąd rośnie opóźnienie prac

remontowych. To też nas czeka: nowosolska gmina ogłasza konkurs na

gospodarowanie cmentarzami, kożuchowska zaś po cichu też o tym myśli.

Nie dla nas perły: nie zgłoszono Kożuchowa do regionalnego konkursu

turystycznego; kto zawinił?*Czytaj w CSI nr 7/serwis.

Nie dla nas perły...

16:07.[30.07].Lokalne.Wystartowała kolejna edycja regionalnego

turystycznego konkursu:”Perły w Koronie”.W nominowanych kategoriach

zabrakło Kożuchowa. To najzwyklejsze niedołęstwo magistrackich

urzędników. Kolejny raz przesypiamy możliwość darmowej promocji

miasta i gminy. *Czytaj w ABC-lipiec/aktualności

Czarna Struga nie zwalnia tempa

20:44.[30.07].Lokalne.Udrożnienie wiejskiego rowu melioracyjnego,

utwardzenie gminnej drogi, współorganizacja gminnych dożynek,

organizacja Andrzejek,Mikołajków i Wigilii,a przede wszystkim wznowienie

pomocy żywnościowej dla najuboższych w kożuchowskiej gminie – to

priorytety działalności Stowarzyszenia Czarna Struga w Książu Śląskim na

bieżący rok. *Czytaj w ABC-lipiec/aktualności

Flash-News


Skorowidz tekstów w „Gońcu Lokalnym”

-o- sierpień 2011-o-


Woodstock'11:Tysiąc policjantów i pół miliona uczestników

13:21.[1.08].Na tegoroczny XVII Przystanek Woodstock do Kostrzyna

n/O (Lubuskie) zjedzie pół miliona osób. Wszystkie służby strzegące

porządku i bezpieczeństwa są w pełnej gotowości. Imprezę monitorować

będą dwa samoloty. Pojawią się specsłużby.

*Czytaj w”Oblicze Dnia”-sierpień'11

*Czytaj w CSI nr 8/serwis.

Kożuchów w Aglomeracji Zielonogórskiej

19:06.[1.08].Lokalne. Kożuchowskie władze zgłosiły swój akces do

stowarzyszenia mającego pomóc w pozyskiwaniu inwestorów.

Dotychczasowe starania liderów z ratusza dotychczas żadnych efektów

nie przynoszą. Może właśnie Aglomeracja będzie kluczem w

przeciwstawieniu się w upadłości gminy?

*Czytaj w ABC-VII-VIII/aktualności

21:32.[4.08].Lokalne. <Nocne Wieści>. Najechał na

robotników: vw potrącił w Mirocinie Dolnym dwóch robotników

pracujących na drodze. Są prawdziwki: po ostatnich deszczach w

okolicznych lasach pojawiły się wreszcie grzyby. Zaczarowany

ołówek prosperity: jest medialne zainteresowanie akcją SCS nt.

wyprawki szkolnej. Powrócił, trenuje, pojedzie: lokalny

lekkoatleta powrócił z obozu treningowego z francuskich Pirenejów,

teraz przygotowuje się w Książu do Mistrzostw Polski.

*Czytaj w CSI nr 8/serwis.

Przystanek Woodstock'11: Trzy dni szaleństwa non-stop!

08:21.[5.08].Region.Tradycji stało się za dość. XVII Przystanek

Woodstock w Kostrzynie n/O (Lubuskie) otworzył gwizdkiem kolejarz

Roman Polański, nad tłumem przeleciały „Iskry”. - Najpiękniejszy to

festiwal, bo wy sami go budujecie! - zakrzyczał Jurek Owsiak. Niestety,

w trakcie przyjazdów woodstockowiczów odnotowano dwa śmiertelne

wypadki i trzy osoby zostały ciężko ranne.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-sierpień'11/wydarzenia

17:44.[5.08]. Z ostatniej chwili: Andrzej Lepper nie żyje.

Lidera Samoobrony, byłego ministra RP znaleziono martwego o. g. 17-ej

w jego warszawskim biurze Samoobrony. Wszystkie okoliczności

wskazują, że popełnił samobójstwo. *Więcej w CSI nr 8/serwis

Woodstock 2011: Zakończył się festiwal muzyki i przyjaźni

13:04.Region.[7.08].Dziś do wczesnego poranka chóralny śpiew ponad

700 tys. tłumu zakończył tegoroczny Przystanek Woodstock w Kostrzynie

n/O (Lubuskie). Najmocniejszym uderzeniem imprezy był występ zespołu

The Prodigy. Po raz pierwszy w historii imprezy pojawiły się barierki

ochraniające przed sceną. Patrz:”Oblicze Dnia”-sierpień/wydarzenia

20:00.[7..08].Lokalne. <Niedzielne 3 Grosze>.Zmaltretowali

i podrzucili: podrzucono skradzioną cielną jałówkę, była tak

zmaltretowana, że trzeba było ją uśpić. „Goniec” już wie: znamy

szkolny kalendarz.Na celowniku był Wichów:futboliści z Radwanowa

towarzysko spotkali się z miejscową drużyną, serwując im 4 gole, zaś

gospodarze odparowali im 6.Na jesieni drastycznie łapiemy się

za kieszenie! Goniec” dotarł do skrywanych planów liderów

z kożuchowskiego ratusza. Niebawem będą mieszkańców gminy czekać

horrendalne podwyżki w podatkach.*Czytaj w CSI nr 8/serwis.

W Słubicach ewakuowano blisko 300 osób, gdy dwaj

mężczyźni w torbie nieśli pociski artyleryjskie

21:34.[9.08].Region.Policja zatrzymała dwóch mężczyzn niosących

w reklamówce dwa niewybuchy. W miejscu ich zatrzymania ewakuowano

osoby z najbliższej kamienicy. Zamknięto most graniczny. Są już na miejscu

pirotechnicy i saperzy. *Czytaj w „Oblicze Dnia”-sierpień/wydarzenia.

Rewizja w ratuszu:burmistrz Guben podejrzany

o przekupstwo

07:57.[10.08].Region.Klaus-Dieter Huebner, który chciał przywrócenia

granicznej kontroli na granicy z Polską, aby powstrzymać falę przestępstw

w Guben – podejrzewany jest o przekupstwo. Burmistrz twierdzi jednak,

że zarzuty wobec niego są skandaliczne i bezpodstawne.

*Tekst w „Oblicze Dnia”-sierpień/wydarzenia

19:03.[14.08].Lokalne.<Migawki Niedzielne>. No to będzie ślub!:

Działo” specjalista od skakania na motorach FMX oświadczy się swojej

sympatii. Czekamy na wynik: nasz rodzimy lekkoatleta, Adam Marysiak

z kolei wczoraj wystartował na dystansie 5 tys. metrów seniorów w

Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. Usiąść i płakać!: mieszkańcy są

wściekli na funkcjonowanie miejscowego sklepu, znów jest w niedzielę

zamknięty. Bandyta, rower, policjanci: mieszkaniec pobliskiego

Czasławia, młody recydywista, ustawicznie poszukiwany przez policje listem

gończym, kilka dni temu skradł rower dziecku z Książa. Katastrofa,

tragedia, burmistrz: w Stypułowie na wiejskiej sali w trakcie zabawy

zawalił się sufit, cudem uniknięto tragedii, a burmistrz jak iluzjonista –

obiecuje króliki z rękawa. *Czytaj w CSI nr 8/serwis.

Czy Przystanek Woodstock jest niebezpiecznym

miejscem?

09:27.[14.08].Region.Wielka awantura o organizację festiwalu

w Kostrzynie n/O (Lubuskie). Menedżer zespołu The Prodigy zarzucił

łamanie standardów bezpieczeństwa na koncercie. Anglików w oskarżeniach

wspomogły też niektóre polskie agencje koncertowe.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-sierpień/wydarzenia

PKW Afganistan: GROM uwolnił zakładnika

12:41.[15.08].Afgańczyk przez kilka dni był przetrzymywany przez

rebeliantów. Wyczerpanego zakładnika w ostatniej chwili uwolnili polscy

komandosi. O zmierzchu bowiem Afgańczyk miał być stracony. Nie jest to

pierwsza tego typu skuteczna operacja Polaków. *Czytaj w „Oblicze Dnia

-VIII/wydarzenia

Alarm! Studzieniec i okolice w szponach odoru

świniarni!

20:23.[17.08].Lokalne. Wyszło szydło z worka: przedsiębiorca z

Holandii zamierza w szybkim tempie całkowicie zmienić krajobraz

Studzieńca i najbliższej okolicy. Po byłej tu suszarni ma powstać

gigantyczna świniarnia. Odór i ścieki zakleszczą okolice!

*Czytaj w ABC-lipiec sierpień/aktualności

Wszyscy utoniemy w gnojowicy!

21:03.[18.o8].Lokalne.Okoliczne pola, łąki, rowy melioracyjne i rzeka

Czarna Struga w obrębie miejscowości Książ Sląski, Studzieniec i Mirocin

Dolny staną się totalnym akwenem gnojówki! A do tego unoszący się w

powietrzu odór chlewni tuczu świń.To możliwe,kiedy mieszkańcy zgodzą

się na ponadludzkie plany spółki Grolder zamierzającej uruchomić w

Studzieńcu gigantyczną świniarnię. Jesteśmy świadkami rodzącego się

konfliktu. *Czytaj tekst : „W szponach świniarni”, sekcja Wydarzenia

20:19.[20.08].Lokalne.<Sobotni Wieczór>. Jaka gmina, takie

dożynki? Odbędą się 28-go, i jak zwykle sztampa, choć pojawi się tu

niespodzianka, ale nie od organizatora dożynek KOKiS-u. Przygarnij

psa!: w Stypułowie powstało doraźne miejsce przetrzymywania

bezpańskich zwierząt, stąd też można sobie przygarnąć ulubieńca, i nasz

kolejny apel do Straży Miejskiej. Nadal bez słońca: inwestują w KSSSE,

ale omijają kożuchowską strefę przemysłową. *Czytaj w CSI nr 8/ serwis.

W Afganistanie pożegnano pośmiertnie polskiego sapera

16:12.[21.08].Dziś wczesnym rankiem w polskiej bazie Ghazni

w Afganistanie zakończyła się uroczystość pożegnalna zabitego przez

rebeliantów sapera Szymona Sitarczuka. Polski żołnierz wraca do stron

ojczystych. *Czytaj w „Oblicze Dnia”-sierpień/wydarzenia

21:10.[24.08].Lokalne..<Wieści Nocne>.Spokojnie, to jest Książ:

dzisiejsza poranna burza zaledwie „liznęła” miejscowość. Tepsa, jak

zwykle: jeszcze deszczu nie było, zaledwie zagrzmiało, a telefony Tepsy

zamilkły i trwa to nadal!Sami sobie winni:w Mirocinie Średnim z kranów

leci brud,to ina miejscowych rolników,którzy kradną wodę ,twierdzi prezes

Uskomu. Mają świeży oddech: kożuchowscy rajcowie powracają z

urlopu i od razu ruszają z kopyta. A jakie ono jest? *Czytaj w CSI nr 8

20:34.[26.08].Lokalne.<Upalny Wieczór>. Upał z garścią

wiatru: znikły na ten czas komary, a grzybów w lesie nie ma.

Terroryści ustąpili: po dwóch dniach głuchej ciszy w telefonach

Tepsy pojawił się sygnał. Aktualności” się zjawiły: to numer

sierpniowy, zajrzeć warto. *Czytaj w CSI nr 8/serwis.

Lubuskie: Odór i hektolitry gnojówki zaleją okolice

trzech wiosek

13:53.[27.08].Holendersko-polska firma pragnie uruchomić świniarnię

w kompleksie wiosek otoczonych łąkami i lasami. - Chcecie zgotować nam

piekło! - zaprotestowali mieszkańcy gminy Kożuchów. A inwestor na to:

- Wieś to nie lawenda, aby tu nie było czuć żadnych zapachów!

*Czytaj w „Oblicze Dnia” - sierpień/wydarzenia

19:23.[29.08].Lokalne. <Wieczorne 3 Grosze>. Potrząsnęli!:

mnóstwo gości wczorajszych gminnych dożynek przecierało oczy z

niedowierzania na widok niecodziennego stoiska SCS. Poszczypuje:

powrócił w domowe pielesze nasz długodystansowiec z dobrymi wynikami.

Wyrównali z pułapką: wyrównano zrujnowany fragment traktu leśnego,

na którym można złapać gumę w rowerze. Pożegnaliśmy: dziś odbyła się

ceremonia pogrzebowa naszej mieszkanki. *Czytaj w CSI nr 8/serwis.

Flash-News


Skorowidz tekstów w „Gońcu Lokalnym”

-o- wrzesień 2011-o-


19:12.[1.09].Lokalne. *Fakty *Opinie *Plotki* .Dożynki w

obiektywie: na jednej z fotorelacji zabrakło lidera magistratu, czyżby

byłby to rokosz? Jubileusz bez potrząsania sakiewką: gminny

skarbnik ma za sobą 35 lat pracy. Dobry duch i wiejskie dąsy: czyli

co piszczy w miejscowym sklepie. „Zieliński – Wioska” zaatakował:

w wiosce pojawiły się świeże i tanie wędliny, do kolejny konkurent dla

istniejącego kramu. *Czytaj w CSI nr 9, sekcja serwis

22:44.[2.09].Lokalne. <*Nocny Telegraf*>. „Działo” finiszuje”:

czołowy zawodnik motocrossowy w wolnym stylu, FMX, Piotr „Działo”

Potaczało może z satysfakcją mówić o swoich sukcesach. Bociany

obrodziły: przynajmniej one rozjaśniły ponuru kożuchowski krajobraz.

Jak to oni zrobili?!: we wschowskiej gminie 265 rodzin otrzyma

darmowe komputery! *Czytaj w CSI nr 9/serwis.

21:31.[5.09].Lokalne.>Sprintem Deszczowym< . Ołówek

zaczarował:40 kompletnych wyprawek szkolnych powędrowało do

uczniów w kożuchowskiej gminie. Zaktywizuj się!: daj swój wniosek do

projektu gminnego budżetu 2012. Jest zawierucha: na kożuchowskim

osiedlu 22 Lipca pojawia się fuszerka przy ocieplaniu bloków.

*Czytaj w CSI nr 9/serwis.

Zielona Góra: Uroczystości wprowadzenia relikwii św.

Urbana I – patrona miasta

18:47.[8.09].W najbliższą sobotę, 10 września rozpoczną się dwudniowe

uroczystości ku czci patrona miasta św. Urbana I, które zakończą się

ogólnym błogosławieństwem relikwiami świętego mieszkańców Zielonej

Góry oraz przybyłych gości.*Czytaj w „Oblicze Dnia” - wrzesień,11.

Zielonogórskie winobranie z niemieckim winem

17:46.[09.09].Region.Od bieżącej soboty startuje tygodniowe święto

miasta. Na tegorocznym Winobraniu po raz kolejny serwowane będzie

wino niemieckie. Lubuscy winiarze, poza dwoma wyjątkami, nie przeszli

kołomyi legalizacyjnych procedur sprzedaży wyprodukowanego przez siebie

wina. Dlatego poniektórzy winiarze zastosują fortel.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-wrzesień,11/wydarzenia.

20:32.[9.09].Lokalne. <*Dobry Wieczór!*>. Oj,będzie się wielce

działo: jutrzejsza sobota pod lokalnym wydarzeniem – para młodych

Agnieszka i Łukasz na ślubnym kobiercu. Gryzie w oczy i śmierdzi

wokół: są spalane kartony i inne opakowania po towarach na otwartej

przestrzeni. To nie pierwszy raz: na okoliczne pola wyrzucane są resztki

po rzeźniczej obróbce ubitej zwierzyny. *Czytaj w CSI nr 9/serwis.

Posłanka PO otrzymała w liście trzy naboje od pistoletu

20:31.[12.09].Region. Szefowa lubuskich struktur Platformy

Obywatelskiej Bożenna Bukiewicz na początku września br. otrzymała w

przesyłce adresowanej na jej zielonogórskie biuro poselskie trzy naboje do

pistoletu wraz z listem z pogróżkami. Autorem gróźb okazał się zawodowy

żołnierz. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-wrzesień'11/wydarzenia

Żagań: Czołg „Rudy 102” pojawi się na święcie

Czarnej Dywizji”

15:11.[17.09].Region.W sobotę, 17 września wielka feta w 11. Lubuskiej

Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu (Lubuskie). Pancerniacy z „Czarnej

Dywizji” obchodzić będą coroczne swoje święto. - Będzie kolorowo i

zapachowo! - mówią wojskowi. Na uroczystościach pojawi się także

odrestaurowany czołg T-34: „Rudy 102”.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-wrzesień'11/wydarzenia

21:12.[16.09].Lokalne. <>Nocne Wieści<>. Miasto się zaludni?

- Nie ma takiej opcji – poinformowano, chociaż w Kożuchowie dziś i jutro

jest naukowa sesja i Jarmark Mieszczański. Będą podwyżki podatków

i opłat! „Goniec” o tym donosił, teraz radni w komisjach będą się

z propozycjami zapoznawać. Głuche sondy: dość interesujące dwie sondy

na e-str. kozuchow-24.pl, cóż z tego kiedy jest prawie zerowy brak ze strony

zainteresowanych. *Czytaj w CSI nr 9/serwis.

21:07.[19.09].Lokalne. <Nocny Telegraf>. Koszmar powraca?:

jutro od godz. 8:30 przedstawiciele łódzkiej formy będą chodzili po

obejściach celem... uzgodnienia lokalizacji przydomowych oczyszczalni.

To już rok temu przerabialiśmy! Będziemy dzielić: w czwartek w

punkcie bibliotecznym o godz. 19-ej odbędzie się wiejskie zebranie dot.

podziału funduszu sołeckiego. Daj poczytać innym!: masz zbędne

książki, masz ich za dużo – podziel się i daj je do bibliotecznego punktu!

Sen o inwestorach: od blisko sześciu lat kożuchowskie władze czekają

na jakiegokolwiek inwestora, który chciałby zainwestować w tutejszą

ekonomiczną strefę. Naukowo i po mieszczańsku: fotoreportaż z

kożuchowskich inspiracji *Czytaj w CSI nr 9 /serwis.

19:21.[21.09].Lokalne. <Tempo Wieczorne> Schwepnitz wjechało

do Kożuchowa: jest umowa partnerska między kożuchowską gminą a

niemieckim miastem w Saksonii w powiecie budziszyńskim. TVN w obejściu

laureatki!: mieszkanka Książa wygrała w edycji programu „Ugotowani'.

Reaktywizacja oczyszczalni: nie dajmy się zwariować: każda taka

oczyszczalnia to dla jednej posesji wysokie koszty utrzymania, wielokrotnie

przewyższające koszty eksploatacji tradycyjnego szamba! Tempo rajców:

w najbliższy piątek w ratuszu przebiegnie nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Zaledwie kilka uchwał, w gruncie rzeczy pożądkowo-organizacyjnych. Na

kłopoty „Goniec”:Biuro Interwencyjne Redakcji „GL” czynne jest non-stop.

***Wydanie internetowe „Gońca” od lutego br. (po wznowieniu) dziś

odwiedził 200 tys. internauta! *Czytaj w CSI nr 9./serwis.

Z domieszką potu przy wirtualnych pieniądzach

21:51.[22.09].Lokalne. Książ. Dokonano podziału sołeckiego funduszu.

Ogniskiem zapalnym okazał się jednak nieczyszczony od kilkunastu lat rów

rzeczny, Czarna Stróżka, przebiegający przez wieś, i w chwili obecnej siejący

popłoch w pojawiających się ustawicznie podtopieniach. Ten pasztet wg

władz mają zjeść sami mieszkańcy. *Czytaj w CSI nr 9/serwis.

W Lubuskiem rozpoczęły się uroczystości Roku

Kolbiańskiego

09:45.[24.09].Region.W Głębicach k.Gubina rozpoczęły się uroczystości

Roku św. Maksymiliana Kolbego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. To

miejsce szczególne: w 1939 r. w będącym tu obozie jenieckim przebywał 81

dni św. Kolbe. *Czytaj w „Oblicze Dnia” - wrzesień'11/wydarzenia

Nie ma powodzi – nie ma sprawy?

18:12.[24.09].Lokalne. Książ. Ten pasztet zjedzą sami mieszkańcy.

Albo trafi ich jasny szlag albo potopią się w swoich obejściach wodą z

rowu CS-2. Dyletanctwo urzędników jest przerażające.

*Czytaj „CS-2 alarmuje!” - sekcja wydarzenia.

08:57.[25.09].Lokalne. <Książeckie Echo Poranne>. Filia

zamiast punktu: punkt biblioteczny został bez fanfar przekształcony w

filie Biblioteki w kożuchowskim Zamku.Droga donikąd:droga na lokalny

cmentarz jest nielegalna,część jej prowadzi przez prywatny teren,sprzedany

przez gminę. Nielegalny cmentarz: miejscowy cmentarz funkcjonujący

od ponad 20 lat w majestacie dotychczasowych dokumentacji –

jest nielegalny!Przeniosą ogrodzenie:mini ogrodzenie z kilku betonowych

przęseł tuż przy hydroforni pojawi się przy nowym placu zabaw. Kochani,

będzie czyn!: niebawem powinniśmy wspólnie posprzątać teren leśny

okalający nasz Książ. *Czytaj w CSI nr 9/serwis..

22:12.[26.09].*Nocne 3 Grosze* Holender zaatakuje: Holender

pragnący tu w okolicy stworzyć apokalipsę poprzez wybudowanie w

bliskim skupisku mieszkańców świniarni tak łatwo nie składa broni i

szykuje się do szarży. Będą odcięci od świata: jedyna udrożniona

droga łącząca Czasław z zewnętrzną okolicą, biegnąca w kierunku Ługów

jest w katastrofalnym stanie. Radni pokazali „fuck off” dla psów:

skandalem i otarciem o barbarzyństwo można nazwać decyzję radnych

kożuchowskich, aby podnieść do 40 zł podatek od posiadania psa.

Wieczorem fora z dwora! huśtawka będąca na wyposażeniu nowego

placu zabaw dla dzieci wieczorową porą zmienia użytkowników.

*Czytaj w CSI nr 9/serwis.

20:41.[29.09].Lokalne. <Nocne Echo>. Wnioski złożone:

co ma być zrealizowane w Książu i Studzieńcu w 2012 r.?

Gospodarze bez czadu: samorządowcy kożuchowscy na końcu

stawki w siatkówce. Młodzi poszaleli w LA: odbyły się o puchar

burmistrza Kożuchowa zawody w LA lokalnych szkół podstawowych.

Słowo o inwestycjach i cmentarzu: 5 października sesja Rady

Miejskiej, ale bez fajerwerków i ani mru-mru o przygotowywanych

podwyżkach.*Czytaj w CSI nr 9/serwis

Flash-News

Skorowidz tekstów „Gońca Lokalnego”

-o- październik 2011 -o-


Od manewru auta po rękoczyny: szwy na dłoni,szczęka

na drutach

22:47.[3.10].Lokalne. Książ. Uczestnicy drogowej sobotniej

bijatyki są już poopatrywani. Wszyscy oczekują na pierwsze

postanowienia organów sprawiedliwości.

*Czytaj o awanturze w CSI nr 10, serwis.

Lubuskie.Niska wyborcza frekwencja:Palikot triumfuje,

siermiężnie w PSL

19:12.[3.11].Lokalne.To ostatnia już prosta. Do głosu dochodzą wyborcy.

- Takie pierdoły opowiadają, że zamiast kogokolwiek wybrać, jadę sobie na

ryby! - mówi jeden z nich. Zanosi się na niską frekwencje wyborczą na

terenach wiejskich – tak wynika z szybkiej sondy w kożuchowskiej gminie.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”/październik'11, sekcja wydarzenia

21:52.[7:10].Lokalne..<Dobry Wieczór!>.Teraz to my:liście:mignęła

nam już aura polskiej jesieni. Minuty do finiszu:„Cieszę się, że jesteśmy

razem” - pisze w swoim intencyjnym liście do mieszkańców regionu poseł

Bogusław Wontor. To ten, który dotychczas się sprawdził. Walczymy

o honor: mimo, ze teoretycznie nie wygramy placu zabaw, jednak Książ

w konkursie Nivea jest najlepszy w gminie!. Ręka na pulsie: „Goniec”

będzie niedzielne wybory monitorował. *Czytaj w CSI nr 10'11/serwis.

23:15. Cicho sza. Książ, okolice, 8. Pogoda dziś nieco pofolgowała. Popadało okresowo. Jutro powinno być o wiele lepiej. Są więc dwa radykalne scenariusze uczestnictwa w parlamentarnych wyborach.

Barbarzyńca na drodze. Książ, 8. Przed godziną 8-ą mieszkańcy w centrum wsi zastali makabryczny widok. Na jezdni leżał duży pies rasy owczarek uderzony przez piratujący drogą samochód.

11:49. Wybory 2011.[9.10.].Lokalne. Po mszy św. w miejscowym

kościołku w Książu, mało kto rozmawiał o chęci zagłosowania w

parlamentarnych wyborach, a tym bardziej udania się do urny wyborczej.

*Relacja live patrz CSI nr 10'11, serwis.

Niska frekwencja w Lubuskim. Głosujący w Książu

Śląskim bez transportu do lokalu wyborczego

12:45.[9.10].Lokalne.Sprawdzają się wcześniejsze opinie: w Lubuskiem

w porannych godzinach odnotowano jedną z niższych frekwencji

uczestnictwa mieszkańców w parlamentarnych wyborach.

*Czytaj w CSI nr 10'11. relacja live.

Lubuskie. Cisza i spokój: głosują w większości osoby

starsze

19:27.[9.10.]Lokalne.W Lubuskiem mieszkańcy wybierają 12

posłów i 3 senatorów. Swoich kandydatów zgłosiło 8 wyborczych

komitetów, zaś o 3 miejsca w senacie ubiega się 13 osób. Do

głosowania uprawnionych jest 807.146 osób.*Patrz: CSI nr 10'11.

23:48. W Lubuskiem frekwencja nie zaszokowała

Frekwencja wyborcza wynosiła 35,43 proc. i zdecydowanie podniosła się o kilkanaście oczek w górę. Telefony w Państwowej Komisji Wyborczej w Zielonej Górze grzały się do czerwoności. - Wyborcy dzwonili do nas przeróżnymi sprawami – mówi jeden z członków PKW.

W Lubuskiem frekwencja nie zaszokowała

10:31.[10.10].Lokalne.Frekwencja wyborcza wynosiła 35,43 proc. i

zdecydowanie podniosła się o kilkanaście oczek w górę. Telefony w

Państwowej Komisji Wyborczej w Zielonej Górze grzały się do czerwoności. -

Wyborcy dzwonili do nas przeróżnymi sprawami – mówi jeden z członków

PKW. *Więcej w CSI nr 10'11, serwis.

Kości zostały rzucone. Ach, ten Wontor!

14:11.[10.10].Region. Przepiękna szarża posła Wontora z SLD, pokonał

lidera z Gorzowa zaledwie sześcioma głosami! Końcowe wyniki, kto

w Lubuskiem dostał się na ulicę Wiejską – patrz w CSI nr 10'11.

21:33.[12.10].Lokalne.<>Echo Nocne<>Kolejne wnioski złożone:

na ręce kożuchowskiego burmistrza przez jednego z aktywniejszych

miejskich radnych z okręgu Książ-Studzieniec. Ta fala też dotrze do

Kożuchowa: burmistrz w Szprotawie nie ma już pieniędzy na wypłaty

pensji dla nauczycieli. Ludowcy na Madagaskar?: to największy

kopniak dla PSL-u w tegorocznych wyborach wlecieli w otchłań.

*Czytaj w CSI nr 10'11, serwis.

16:47.[15.10].Lokalne. <Wieści Weekendowe> .Jeszcze krok

i przepaść: kożuchowskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej brakuje

już 100 tys. zł. na realizację bieżącą świadczeń. Wałowi ominą

kożuchowską gminę: melioranci dają kasę i nowe miejsca pracy na

konserwację koryt rzek, a Kożuchów jest pogrążony w letargu. Dech

zapiera z zazdrości!: w nowosolskiej przemysłowej strefie pojawiła

się nowa firma i dała pracę 153 osobom. *Czytaj w CSI nr 10'11,serwis.

20:58.[18.10].Lokalne.. <Dobry Wieczór!>. Maraton radnych:

od jutra kożuchowskim rajcom może zabraknąć tchu na orzeźwienie,

szykuje się istna 6-dniowa batalia nasiadówek, a na dodatek dwie sesje.

Poszperał i znalazł 100 mln: burmistrz Szprotawy na miesiąc

odetchnął – ma kasę dla nauczycieli. Tyszkiewicz poczuł oddech

kryzysu?: Nowa Sól zaciągnęła 15 mln kredyt. Kolejna kraksa: na

jednym z najlepiej oznakowanych leśnych skrzyżowań k. Zatonia co rusz

dochodzi do zadziwiających samochodowych stłuczek! Przynajmniej

załatają: drogowy ser szwajcarski w Czasławiu. Sezon trwa na dobre:

nasz długodystansowiec fruwa z mitingu na miting i osiąga dobre wyniki.

*Czytaj w CSI nr 10'11, serwis.

Fair Play do Kożuchowa nie wtargnęło

Kożuchowski ratusz bez splendoru. Z wielkiego worka nagród i wyróżnień prestiżowej edycji „Gmina Fair Play” nawet jedno ziarenko nie ukapało. To pogorszenie kondycji włodarzy.

21:12.[21.10].Lokalne.<Wędrowiec>. Wielka rewolucja

śmieciowa: śmiecie będą własnością gminy, czyli każdy mieszkaniec

będzie opodatkowany, będzie też jedna firma śmieciowa. Odpłynęła hen:

nie będzie szprotawskiej obwodnicy, przynajmniej przez najbliższe 4 lata.

Ciasta makowego też nie było: gratulacje i podziękowania dla nauczycieli

bez swojskich białych kopert.*Czytaj w CSI nr 10'11,serwis

Świnoujście: Wybuchł gaz w gazoporcie. Wcześniej

z portu wydobyto uzbrojone pociski

22:13.[22.10].Kraj.Wielka eksplozja ciekłego gazu na terenie stoczni.

Nikt nie ucierpiał, ale mogło dość do tragedii – dzień wcześniej z terenu

portu wydobyto z wody pozostałości pocisków z ostatniej wojny.

*Czytaj w Oblicze Dnia, październik'11, wydarzenia.

Zakończył się Lubuski Kongres Kobiet. Ponad 430

uczestniczek

21:54.[23.10].Region.- My kobiety wiemy, że nic nie dzieje się samo.

Musimy się uczyć przez całe życie – powiedziała do uczestniczek marszałek

województwa Elżbieta Polak. Ale najpierw panie z różowymi balonikami

i parasolkami przemaszerowały przez centrum miasta.

*Czytaj: Oblicze Dnia nr 10'11,wydarzenia

20:30.[25.10].Lokalne. <Tempo Dnia> . Coś nowego: pojawił się

pojemnik na przekazywaną używaną odzież, ktoś porą nocną chciał się do

niego dostać. Rekord Guinnessa tuż tuż: w Książu od pół roku nie

świeci jedna z ulicznych lamp, nikt nie może awarii usunąć, bo

wyspecjalizowana firma ku tym czynnościom znajduje się na drugim końcu

Polski! Filozof wzleciał: kożuchowski ZSP nr 5 obrał za swego patrona L.

Kołakowskiego, a folklorystyczne „Broniszowianki” hucznie obchodziły swe

40-lecie. Stuk, stuk, tu kryzys!: szeroką falą wlewa się tzw.grecki kryzys

na grunt lokalnych społeczności.*Czytaj w CSI nr 10'11,serwis

20:49.[27.10].Lokalne. <Echo Nocne>. Miller w nowosolskich

opłotkach: szef klubu SLD pojawi się 2 listopada. Jajecznica w większym

wydaniu: producent proszku jajecznego buduje swój zakład w nowosolskiej s

trefie przemysłowej. Obchody w starych szatach: 11 listopada w scenerii

podobnej do ubiegłorocznej. Zamiast „setki” jest już „dwusetka”:

kożuchowskiej opiece społecznej brakuje już 200 tys. zł na realizację świadczeń!

Kochanowski dostał baty: Sąd Najwyższy oddalił płacz gorzowianina i nie

miał wątpliwości,że do Sejmu z listy SLD wszedł Wontor.*Czytaj w CSI nr 10'11,

Ryszardzie, żyj w pokoju...# Kolejne wnioski radnego

#Konwent włodarzy

21:47.[28.10].Lokalne: pochowano mieszkańca Książa,w pełnym tego

słowa znaczeniu #fundusz sołecki,strategia Gminy Kożuchów,utrzymanie

przejezdności wiejskich dróg w zimie # Józef Rubacha i Andrzej Ogrodnik

w zespole ds.oświaty *Czytaj w CSI nr 10'11, serwis

Płótno z krwią Jana Pawła II w rokitniańskim

sanktuarium

19:11.[30.10].Region. W Dzień Wszystkich Świętych w sanktuarium

w Rokitnie (Lubuskie) odbędzie się przekazanie fragmentu płótna z krwią

błogosławionego papieża Jana Pawła II. To relikwia pierwszego stopnia.

*Czytaj w Oblicze Dnia, październik'11,wydarzenia.

Bankrut Uskom szczeka

13:53.[30.10].Lokalne. Miejska spółka Uskom przygotowuje się do

kolejnych podwyżek za wodę i odprowadzanie ścieków. Aby swoje

nieuzasadnione ciągoty umotywować wtopiła masę pieniędzy w adwokacką

kancelarię.*Czytaj w CSI nr 10'11,serwis

Flash-News

Skorowidz tekstów „Gońca Lokalnego”

-o- listopad 2011 -o-

Przeżyjmy to jeszcze raz sprintem


16:47.[1.11].Lokalne. <Echo 3 Grosze>. Mają obawy: kolejni

mieszkańcy nie chcą przydomowych oczyszczalni. Oto smutna prawda

o nich. Wzloty, upadki, stagnacja: analizujemy lokalne sondy o

naszych włodarzach. *Czytaj w CSI nr 11,11/serwis.

Kraina miodem płynąca?

18:43.[2.11].Lokalne. Ponad 8, 5 mln zł Lubuski Urząd Wojewódzki

przeznaczył na dofinansowanie remontów dróg tzw. schetynówek. Gmina

Kożuchów żadnego wniosku nie złożyła.*Czytaj tekst w CSI nr 11'11/serwis

20:27.[3.11].Lokalne. <Czas Nocny> . Pupilki nuworyszy: suki

mające cieczkę wałęsają się po wsi, a psy gospodarzy rwą ogrodzenia i

kojce. Czy znajdzie się na to lekarstwo?: o pomstę do niebios woła

zła, opieszała i dyletancka praca urzędnika w kożuchowskim magistracie

odpowiedzialnego za redagowanie oficjalnej internetowej strony Miasta

i Gminy Kożuchów. Łatwo, przyjemnie i z pożytkiem: podajemy

kolejne przykłady ze Szprotawy, jak można, nawet w czasie kryzysu,

pobudzać inicjatywy. *Czytaj w CSI nr 11'11/serwis

Lubuskie: napad na właścicielkę punktu Lotto.

Kobieta zmarła

16:57.[4.11].Region.W Kostrzynie n/O dokonano brutalnego napadu

na właścicielkę obsługującą punkt Lotto. Ranna kobieta, mimo reanimacji,

zmarła. Mieszkańcy są w szoku na opieszałość działań pogotowia

ratunkowego i pierwszych działań policji.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-listopad'11,wydarzenia

Dramat w Alumetal

11:01.[6.11].Lokalne.W Nowej Soli dziś po g.6 rano pijany operator

wózka widłowego przejechał na śmierć innego pracownika, drugiego raniąc.

*Czytaj w CSI nr 11'11.

Kostrzyn jeszcze w szoku

11:03.[6.11].Region.Nie milką komentarze dot. napadu na kolekturę

Lotto. - Pojawiają się takie spekulacje, że uszy więdną – mówi jedna

z mieszkanek.*Czytaj w CSI nr 11'11.

Radni ukręcają nos Uskomowi!

21:39.[8.11].Lokalne. Miejska spółka pragnie wprowadzić

drastyczne stawki taryf za wodę i oprowadzanie ścieków. - To

narusza interes odbiorców! -pieklą się kożuchowscy radni i szykują

na nadzwyczajnej sesji kaganiec na źle zarządzaną firmę.

*Czytaj w CSI nr 11'11/serwis

Menażer zgasił światło

22:03.[9.11].Lokalne.Z chwili:Rada Nadzorcza spółki Uskom tuż przed

nadzwyczajną sesją kożuchowskiej Rady Miejskiej odwołała w trybie

natychmiastowym prezesa Grzegorza Matuszczaka. Wczoraj o tym

nadmienialiśmy.

19:14.[11.11].Lokalne. <Czas Świąteczny>. Nieudany piruet

menażera: Uskom z miejskim wkładem nie ma szczęścia do swoich

prezesów. Wizjoner poza burtą. Jest za to Szczęsny, nowy prezes z PiS-u.

Zapomnijmy o Eldorado: będą drastyczne stawki za wodę i

ścieki w kożuchowskiej gminie. Prezydent Nowej Soli rzucił kłody

rządowi, który zrzuca na barki samorządów coraz więcej zadań, nie dając

na nie odpowiednich środków. Niedźwiedzia przysługa: starostwo

zrzekło się otrzymanej od lubuskiego wojewody dotacji w wysokości 500

tys zł na remont drogi, która ma w rzeczywistości kosztować 4 mln zł.

Ruchawka w stolicy: za zdziczeniem stoją odpowiedni politycy-

naganiacze. *Czytaj w CSI nr 11'11/serwis.

16:47 [13.11.].Lokalne..#Sprintem Niedzielnym# Będą

gardłować.: zaczyna się z solna maraton gardłowania rajców w

komisjach przed listopadową sesją. Kukułcze jajo: budowany j

est kolejny kompleks Orlika, po czym my sami będziemy go

utrzymywać, a są to ogromne koszty. Gmina rarytasem:

internetowa strona magistratu kożuchowskiego woła o pomstę

niebios. *Czytaj o tym w CSI nr 11'11/serwis.

18:10.[19.11].Lokalne. <Wieczór Sobotni> Schrzaniona

rewitalizacja? Tak szumnie okrzyczana rewitalizacja kożuchowskiego

rynku – wzbudza zgrozę. Kto zgasi światło? Kożuchów umiera.

Mieszkańcy w większości bezczynnie stoją we wnękach bram, na rogach

ulic lub poruszają się bez sensu i ładu, oczekując kaszy manny z niebios.

Radykalne cięcie: kożuchowscy liderzy szykują się do radykalnego

przecięcia pętli oświatowej na szyi. Kontratak prezesa: - Wykonałem

kawał dobrej roboty – stwierdza zszokowany odwołaniem prezes Uskomu.

Powrót „Bonanzy”: skandaliczny dowóz dzieci do szkoły w Mirocinie

Dolnym. Prosimy o interwencję policję. *Czytaj w CSI nr 11'11/serwis.

12:37.[20.11].Lokalne. <Niedzielne Stuk-Puk> Kożuchów też się

na to załapał: w IV edycji rankingu gmin w Lubuskiem kożuchowska

gmina została laureatem za najlepszą gminę wprowadzającą...kapitał ludzki.

Wezwany na dywanik? E-strona MiG Kożuchów dostała, po

doniesieniach „Gońca” nieco świeżości, ale mieszkańcy nadal nie chcą

wypowiadać się ta tamtejszym forum. Przegapili? Tej informacji

mieszkańcy gminy nie znaleźli na w/w e-stronie. „Bonanza” kontynuacja:

czy zdezelowany autobus dowożący dzieci do szkoły jest tolerowany przez

służby mundurowe? *Czytaj w CSI nr 11'11/serwis.

Grecja w gminie, a w Uskomie bomba?

19:15.[21.11]. Lokalne. Sensacyjny tryb odwołania prezesa miejskiej

spółki Uskom może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny dla

finansowej kondycji kożuchowskiej gminy. Mieszkańcy mogą na własnej

skórze odczuć wszystko to,z czym zmagają się aktualnie dalecy nam Grecy.

*Czytaj: „Odwołany prezes podnosi kurtynę” - tekst w sekcji Wydarzenia

Zwiększą wydatki licząc na wpływy, dług zostaje

20:26.[22.11].Lokalne.Został upubliczniony projekt budżetu

kożuchowskiej gminy na 2012 r. W porównaniu z bieżącym rokiem:

rewolucji nie będzie, będzie przeczekanie z kulą długu u nogi.

*Czytaj w CSI nr 11'11/serwis

Kożuchów jak rząd Tuska: podnosimy podatki!

20:26.[22.11].Lokalne.Po kieszeniach łupnie nas polski rząd, a nasi

rajcowie jeszcze dołożą. Drożej za psa, od nieruchomości, od środków

transportu, a nasze śmiecie zagospodaruje Związek „Eko-Przyszłość”.

*Czytaj w CSI nr 11'11/serwis

18:58.[23.11].Lokalne. <Wędrowiec> Pytań mnóstwo:pojawiły się

przeogromne utrudnienia na drodze w kierunku Czasławia – polna droga

jest zryta spycho-koparką jak pod wyłożenie utwardzonej nawierzchni.

Bal Przebierańców: na kożuchowskim zamku bawili się przebrani w

stroje z bajek goście z 12 placówek DPS. Pomyśl o Sylwestrze: jest już

nabór na powitanie Nowego Roku także w kożuchowskim zamku, czy

ukaże się gościom naga Biała Dama? *Czytaj w CSI nr 11'11/serwis.

Sobota na żywo

[26.11]. Lokalne. Relacja live z sobotniego dnia.

*Czytaj w CSI nr 11'11/serwis

Świątecznie i integracyjne

09:45.[29.11].Lokalne. Mieszkańcy Książa i Studzieńca będą mięć nie

lada gratkę, a to dzięki Stowarzyszeniu Czarna Struga: plastyczne zajęcia,

wykonywanie choinkowych ozdób, zajęcia kulinarne w przygotowywaniu

wigilijnych potraw. *Czytaj w CSI nr 11'11/serwis

Sami sobie dajmy kasę!

08:49.[30.11].Lokalne. Przekaż 1% dla... siebie. Stowarzyszenie

Czarna Struga rusza z kampanią: wspomóżmy samych siebie, aby

w kożuchowskiej gminie żyło się nam o wiele lepiej. A to będzie

zależeć wyłącznie od nas samych. *Czytaj w CSI nr 11'11/serwis

Flash-News

Skorowidz tekstów „Gońca Lokalnego”

-o- grudzień 2011 -o-

Przeżyjmy to jeszcze raz sprintem


18:55.[1.12].. <Echo Nocne> . Głośno trąbi, a ludzi brak: coraz mniej jest

chętnych na oferowane wędliny z firmy „Zieliński-Wioska” spod Jabłonnej.

Są ze zbiorów z sklepowej lady. Wieś zakleszczą wiatraki: będzie

rozbudowa fermy wiatrakowej w Stypułowie. Nie jest to po nosie

mieszkańców. Będzie ostre cięcie skalpelem: żarty się skończyły. Na

nadzwyczajnej sesji na początku grudnia rajcowie wywołają rewolucję w

reorganizacji gminnej oświaty. Inaczej zakręcą kierownicą: w połowie

grudnia również rewolucja w ruchu kołowym w śródmieściu Kożuchowa.

Powstaje strefa zamieszkania. *Czytaj w CSI nr 12'11/serwis.

10:36.[11.12.].Lokalne. <Poranek Niedzielny> Szpetna

rewitalizacja: rewitalizacja kożuchowskiego rynku niepokoi, miejscami

przeradza się w parodię. Bój to ich ostatni?: zabulgotało się na linii

burmistrz – sołtysi, zarzewiem stała się wysokość stawki podatku rolnego.

Ktoś tu o drogę pyta?: warszawiacy z Ekolbudu zakupiwszy 1,5 ha

działki mają zatrudnić 15 osób, ale to nie jest powód do śmiechu.

Czciradz pany: będzie remont i wyposażenie tutejszej wiejskiej sali,

natomiast w Książu w sprinterskim tempie wiejska sala popada w

skandaliczną ruinę!Pierwsze kroki: odbyło się organizacyjne spotkanie

z programu Świąteczne Zajęcia Integracyjne Śmierć kotki Kingi:

mordercy w samochodach na drodze centrum wsi – Czasław, tu zginie

niebawem człowiek. *Czytaj w CSI nr 12'11.

18:31.[12.11].Lokalne. <Dobry Wieczór!> Startuje projekt:

od środy mieszkańcy Książa, a dzień później – Studzieńca uczestniczyć

będą w integracyjnych zajęciach świątecznych. Podajemy harmonogram.

Jednak będzie!: w środę,14, o g.15-ej odbędzie się nadzwyczajna sesja

kożuchowskich rajców – temat jedyny to ustalenie stawki podatku rolnego.

To ukoronowanie buntu sołtysów. „Trzech Tenorów” próbowało sesję

storpedować. Nowosolanie połamią się opłatkiem: to na miejskiej

wigilii, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 17-go w g. 16-18.00.

*Czytaj w CSI nr 12'11/serwis.

Dzień 13 grudnia 1980 r. niedziela,godz.7:47.

Książ Śląski, Zielona Góra.

09:23. - Szykowałem się właśnie na autobus PKS-u, aby dostać się do

Zielonej Góry. Ośnieżona i mroźna zima trzymała nas w kleszczach, i nie

było żadnej pewności, czy autobus nadjedzie z Nowej Soli...

*Czytaj w CSI nr 12,11/serwis

Połowiczny sukces buntu sołtysów

21:51. [14.11].Lokalne. - Oszuści, złodzieje, gdzie jest wasz honor?!

Hańba! - takie okrzyki wznosili rolnicy wobec grupki radych, którzy

przegłosowali „humanitarną” autopoprawkę burmistrza dotycząca stawki

podatku rolnego. 59,50 zł za kwartał zapłacą rolnicy za triumf kołtuństwa.

To jedna z wyższych stawek w powiecie. *Czytaj w CSI nr 12'11/serwis. Szerzej

w art. “Lubuskie: połowiczny sukces buntu sołtysów” w “Oblicze Dnia

18:56.[16.12].Lokalne. <Wysłaniec Nocny> Uliczne wigilie:jutro

odbędą się w Nowej Soli (g.16) i w Szprotawie (g.14), a Kożuchów milczy.

Drzewiecki out!: czy były dyrektor SP1 powróci na kożuchowskie bruk,

przegrawszy kolejny proces sądowy w Słubicach? Wyretuszowana

gmina: na zdjęciach nowego kożuchowskiego folderu dla turystów i

inwestorów nie widać ubóstwa, brudu i zaniedbania, jakie jest w realu.

Gdzie jest gospodarz?: oto wyrzucone wielkie pieniądze w błoto:

boisko w Studzieńcu, stacja uzdatniania wody w Radwanowie. Czarna

lista wybrańców: dlaczego musieli ci radni glosować za autopoprawką

burmistrza dot.wysokości stawki podatku rolnego, wbrew woli rolników?

*Czytaj w CSI nr 12'11/sekcja serwis

W zielonogórskiej noclegowni coraz więcej bezdomnych

16:24.[17.12].Region. Mimo jeszcze dodatnich temperatur w okolicy,

to jedyna w mieście noclegownia zaczyna pękać w szwach. O wsparcie dla

osób ubogich starają się także władze Zielonej Góry i miejscowej

Elektrociepłowni. - Są to dziesiątki tysięcy złotych – spostrzega prezydent

miasta Janusz Kubicki. *Tekst czytaj w „Oblicze Dnia”-XI-XII'11/

sekcja wydarzenia

Skandal: poskarżyła się na zimno w pracy – więc ją zwolniono!

19:02.[17.12].Lokalne.Bibliotekarka z kożuchowskiej biblioteki

publicznej poskarżyła się na złe warunki pracy. Najpierw dano jej ustną

naganę i ośmieszano ją przy świadkach. Sprawę nagłośnił lokalny

tygodnik. Po publikacji tekstu – bibliotekarkę zwolniono z pracy!

*Zajrzyj do CSI nr 12'11/serwis

18:24.[20.12].Lokalne. <Wędrowiec> Prezes z wizjami,

burmistrz radosny: - Cieszę się, że udało mi się taką osobę znaleźć –

raduje się burmistrz nad nowym prezesem Uskomu. Mija właśnie

miesiąc jego rządów,a efektów brak.Burmistrz nagradza: kto trzyma

z szefem ratusza ten ma. Dwie strażnice dla strażaków, remont świetlicy,

fontanna w rynku – zapisano to w budżecie.Powiało zgrozą:nie będzie

miejskiej wigilii. Kożuchów wpisuje się w krajobraz niemocy, jako

najprawdopodobniej jedyne miasto samorządowe w kraju, gdzie biedni

ludzie nie połamią się opłatkiem. Rubacha rusza do boju: szykuje

likwidacje szkoły w Siecieborzycach, łamiąc tym samym swoje

wcześniejsze deklaracje. *Czytaj w CSI nr 12'11/serwis.

19:00.[21.12].Lokalne. <Poczta Wieczorna> Rajcowie żegnają

rok nowym budżetem: długu nie zrobimy, bo spłacamy wcześniejsze

kredyty i pożyczki. Krwiodawcy z wigilią: nie dla wszystkich ubogich,

ale pamiętali o Bożym Narodzeniu. Kolor dziury w ziemi i czarna

lista lubuskich parlamentarzystów: podajemy nazwiska tych

parlamentarzystów, którzy nie chcą wspomóc lokalny samorząd w walce

przeciw coraz to szerszym współfinansowaniu zadań rządowych.

*Czytaj w CSI nr 12'11/serwis

Bezdomni zasiadają do wigilii

12:13.[24.12]. Region. W Zielonej Górze bezdomni zasiądą do

wigilijnego stołu o godzinie 13. Spotkają się w noclegowni. - To czas

refleksji, często gorzkiej dla tych ludzi – mówi kierownik placówki.

- W ich oczach często pojawiają się kropelki łez.

*Czytaj w „Oblicze Dnia”-XI-XII/wydarzenia

19:03.[24.12]. Lokalne . <Poczta na Dziś> Deszczowa wigilia:

Książanie nie ujrzeli jednak pierwszej wigilijnej gwiazdki: niebo spowiło

wielkie zachmurzenie i deszcz. Cios dla rolników od „TK”: mroczna

z czasów socjalistycznych relacja buntu rolników na kożuchowskiej sesji

pióra gryzipiórka. Pieniądze leżą na ziemi...: kożuchowski targ,

którego zarządcą jest Uskom przypomina afrykański krajobraz, brud,

błoto, smród i ubóstwo. Odkrywamy tajemnicę magistratu?: jak

najskuteczniej jest rządzić pospólstwem, wie o tym burmistrz. Znicze

pamięci: rewelacyjny pomysł odkrywania kart lokalnej historii przez

uczniów-cyklistów z SG. Angielski nie dla Książa?: w planie

dyrektor kożuchowskiej biblioteki nie ma dzieci z Książa objętych

programem „Fun English”. *Czytaj w CSI nr 12'11/serwis

15:41.[26.12].Lokalne.<Pielgrzym>.Wiosna bożonarodzeniowa:

wiosenna aura nie miała wpływu na świąteczne biesiadowanie: mało kto

czas ten poświęcił na spacer. Obfotografowani: bogata galeria zdjęć

z integracyjnych spotkań dla mieszkańców Książa i Studzieńca, zobacz.

Czarna Struga w objęciach: nowosolscy melioranci szturmem

wkroczyli na inwestycje rzeczne. Sylwester na rynku: włodarze

Szprotawy dla mieszkańców organizują przywitanie Nowego Roku ,

w Kożuchowie zaś garstka będzie witała rok za zamkowymi,

obwarowanymi murami. Cudu nie było: kociątko porwane przez

drapieżnika w pierwszy dzień Świąt – nie odnalazło się...

*Czytaj w CSI nr 12'11'serwis

18:33.[27.12].Lokalne. <Echo Wieczorne> . Noworoczny

koszmar: trwa kanonada odpalania petard i fajerwerków i czas horroru

dla psów. Nie ma silnego na patologiczne chamstwo. Zwierzyna

dostanie oddech: nie będzie już bezkarnego zabijania błąkających się

psów i kotów przez zdziczałych myśliwych. Ofensywa styczniowa:

kożuchowscy włodarze kończą opracowywanie scenariuszów reorganizacji

funkcjonowania wiejskich szkół w gminie. *Czytaj w CSI nr 12'11/serwis.

W Lubuskiem będzie mniej sądów.Wzbudza to niepokój

20:51.[28.12].Region.Wielkie zmiany szykują się w krajowej strukturze

działalności sądów. Będzie ich mniej. W Lubuskiem likwidacji ulegnie aż

pięć placówek. To niepokoi sędziów.

*Tekst w „Obliczach Dnia” XI-XII'11/wydarzenia

Lubuskie:unieszkodliwiono 30 ton zardzewiałej śmierci

20:54.[29.12].Region.Saperzy z Czarnej Dywizji zakończyli z końcem

roku akcję przeszukiwania z niewybuchów 100 hektarowego pasa ćwiczeń

na poligonie w Świętoszowie. Były to pozostałości z okresu szkoleń

żołnierzy niemieckich podczas II wojny i po 1945 r. - stacjonowania tu

żołnierzy radzieckich.*Czytaj w „Oblicze Dnia”-XI-XII'11/wydarzenia

22:31.[29.12].Lokalne.. <Nocne Wieści> . Błędny apel: wojewoda

zaapelował o bezpieczne obchodzenie się z fajerwerkami, zapominając

całkowicie o zakazie ich używania przed Sylwestrem i oszczędzaniu

psychicznych męczarni psów.Zdziczałe chamy triumfują: tymczasem

co chwile odpalają petardy, nawet mój sąsiad dostał amoku i co chwile

wyłazi na podwórku z petardą. LUW częstuje agregatami: na kolejnej

liście, niestety, nie ma gminy kożuchowskiej. Choinka Nadziej w DPS:

a akcję zorganizowali uczniowie kożuchowskiego ZSP nr 5.

*Czytaj w CSI nr 12'11/serwis.

Sylwester na wsi: ognisko ze słomy i palące się opony

14:41.[31.12].Lokalne.We wsi Książ Ślaski (Lubuskie) młodzież szykuje

słomę na ognisko i kilkadziesiąt opon do podpalenia na przywitanie

Nowego Roku. Spotkają się w centrum wsi przy kultowym przystanku

PKS-u, blisko wiejskiej sali, zamkniętej i ulegającej ruinie.

*tekst: „Nowy Rok 2012 w Książu” czytaj w sekcji wydarzenia

Radosnego i Szczęśliwego!

-o- z marzeniami

-o- z wiarą w pomyślność

-o- z satysfakcją z własnych dokonań

-o- z nadzieją

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »